Ana sayfa Havalimanları Deniz Varol, Antalya Havalimanındaki son verileri paylaştı

Deniz Varol, Antalya Havalimanındaki son verileri paylaştı

Deniz Varol, Antalya Havalimanındaki son verileri paylaştı

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, yurtdışından ağırladıkları yolcularla ilgili son bilgileri paylaştı.

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, Halil Öncü’ye açıklamalarda bulundu.

Geçen hafta Cuma ve Cumartesi 36 bin 500 sayısına ulaşıldı

Antalya Havalimanı’nda her geçen hafta sayıların artış gösterdiğini belirten Varol, rakamların umut verici olduğunu ve geçtiğimiz hafta Cuma ve Cumartesi günleri, 36 bin 500 sayısına ulaştıklarını söyledi.

Mayıs’tan itibaren ciddi artış, yüzde 60’ı Ukraynalı

Mayıs ayının ilk haftalarından bugüne haftalık çok ciddi artışların söz konusu olduğunu ifade eden Varol ” Toplam yolcuya baktığımızda, %60’ını Ukraynalı yolcularımız oluşturuyor. Diğer taraftan %10 civarında Alman, Polonyalılar yine %10 oranında güçlü geliyorlar. Diğer yandan Baltık Ülkeleri, Litvanya, Letonya, Estonya ve diğer yandan Türki devletleri Kazakistan, Özbekistan’dan yolcularımız geliyor. Maalesef şu anda, İngilizlerin, Rusların olmadığı bir dönemi yaşıyoruz.” diye konuştu.

Temmuz’la birlikte hızlanacak

Deniz Varol, Rus pazarının açılması, özellikle aşılanmanın hızlanması ile birlikte ve devamında da Türk kökenli Alman vatandaşların desteği ile Temmuzla birlikte sezonun hızlanacağını, 2019 yılı rakamlarına yaklaşılacağını düşündüğünü ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK