Ana sayfa Köşe Yazıları “O DA KAÇTI” !!!

“O DA KAÇTI” !!!

Geçtiğimiz hafta Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi Eski Başkanı Avukat Muhammet Öztürk ile röportaj yapmış ve hakkımızda savcılığa yapılan suç duyurusunu ve içindeki iftiraları teker teker çürütmüştük. O kadar iftira ve yalan vardı ki röportajımız 4 saatten fazla sürdü kısaltarak ancak 2 saate düşürebildik.

https://www.youtube.com/watch?v=gnKubuWd6Ec&t=4940s 72 Saat geçmeden röportaj etkisini gösterdi ve suç duyurusunda bulunan avukat işi bıraktı.

Avukat Ahu Rubacı’yı o kadar gaza getirmişlerdi ki O da hızını alamamış ve bizim bir suç örgütü olduğumuzu iddia edecek kadar uçmuştu suç duyurusunda. Bazı iftiraları ve saçmalıkları, suç duyurusundaki sırasıyla tekrar hatırlatacak olursak;

  • Kurucu olmayan kişileri kurucu göstermiş

 

  • Şüphelileri seçmece belirlemiş (mesela benim tek suçlanma nedenim denetleme kurulu raporu imzalamam ama aynı raporu imzalayan başka birini sendikadan arkadaşları diye şüpheli göstermemiş)

 

  • Bankadan 70.000 TL giriş ücreti ödeyen bir kişiyi sırf soy ismi Öztürk ve inşaatı yapan firma çalışanı diye karalamış ve 1.000 TL’den başka ödeme yapmamakla ve düşük oranla usulsüz banka kredisi kullanmakla itham etmiş (kredi oranlarını kredinin kullanıldığı dönemdeki piyasa koşullarına göre bankanın tek taraflı belirlediğini bankadan sorsalar öğrenebilecekleri halde)

 

  • Başkalarından hisse devir alan ortakların tekrar giriş ücreti ödemeyerek kooperatifin 1.960.000 TL zarara uğratıldığını söylemiş

 

  • İnşaatta 17.397.911,15 TL eksik hatalı imalat olduğunu iddia etmiş (birileri, mahkeme kararıyla da sabit olduğu üzere eksiksiz olarak yüzde 95’inden fazlası bitmiş Yayla Caddesi inşaatından bu kadar götürecekti diye anlıyoruz)

 

  • Kıbrıs Caddesindeki 21980 sayılı parselin kooperatife ait olmadığını ve buranın işleri için ödenen paranın usulsüz olduğunu iddia etmiş

 

  • Biraz ileride 26 milyona alınan 21980 sayılı parselin (3 sayfa önce yokken o arada satın alındı herhalde) aynı büyüklükteki yan parsel halihazırda 55 milyona satılmasına rağmen 17 milyon değerli olduğunu iddia etmiş

 

  • Belediyenin verdiği %95 bitiş raporunun usulsüz olduğunu iddia etmiş ama belediyeye iftira atmaya cesaret edemedikleri için bu evrakı imzalayan belediye yerine yapı denetim firmasını suçlamış

 

  • Vs, vs

Sonuç ne oldu: 4 Ay önce atılan bu iftiralarla savcılığı kandırıp dava açtıramayan avukat Ahu Rubacı da Başkan Afşin Yelok ve Yardımcısı Aslı Oya Pulak gibi kaçtı. Çünkü avukatın rezillikleri sadece bunlarla sınırlı değildi. Yanlış bölgede ve yanlış mahkemede dava açıyordu, 13’e kadar sıralama yapamıyordu, vs vs. Bunlar da deşifre olunca onun da izole olması gerekti herhalde. Ya da yeğenin sünneti vardır. Bu şekilde yalancılar 10 ay içerisinde 2. Avukatı da tüketmiş oldular. Bakalım kooperatifin paralarıyla yüzbinlerce lira vererek iftiralar attırdıkları avukatlara yeni olarak kimi ekleyecekler.

Gemiyi ilk önce fareler terk eder diye boşuna dememişler. Bununla ilgili internette bulduğum blog durumu çok iyi özetlemiş.

Gemi batıyor arkadaşlar, hepimiz bu gemideyiz, bir şeyler yapmamız lazım.

Niçin Gemiyi Önce Fareler Terk Eder?

Tekneyi önce fareler terk eder. Farelerin terk ettiği gemiler batar. Yani farelerin terk ettiği gemiler batacak olan gemilerdir. Fareler gemide ki neredeyse en eski çalışanlardır. Bazıları geminin omurgası konurken orada olan farelerin bilmem kaçını nesil torunudur. Onlar geminin en küçük noktasına kadar her yerini bilirler. Gemi neye dayanır? Onlar bilir. Delik nerede açıldı? Onlar bilir. Kaç kuvvette rüzgara kirişler dayanır? Onlar bilir. Dalgaların şiddetine gemi dayanır mı? Onlar bilir. Dalgaların daha da şiddetlenip geminin dayanamayacağı hale ne zaman gelir? Onlar bilir . Kaptan bu durumu kurtarabilir mi? Onlar bilir. Gemide stres ne zaman yükselir? Onlar bilir. Onlar her şeyi duyar. Onlar aynı zamanda geminin ve doğanın hafızasıdır.

BİR CEVAP BIRAK