Ana sayfa Havayolları Türkiye tatilini başka yere kaydırana indirim!

Türkiye tatilini başka yere kaydırana indirim!

Türkiye tatilini başka yere kaydırana indirim!
 06 Ekim 2020
İngiltere merkezli havayolu şirketi Jet2, Türkiye’nin karantinaya alınmasının ardından iki ülkeye uçuşlarını artırdı.

İngiltere merkezli havayolu şirketi Jet2, Türkiye’nin karantinaya alınması ardından Yunanistan ve Portekiz adalarına uçuşlarını artırdı. Havayolu, Korfu, Kos, Rodos ve Madeira’ya daha fazla uçuş ekledi.

Türkiye’den gelenlerin İngiltere tarafından seyahat koridoru listesinden çıkartılıp karantinaya alınması havayollarının yeni kararlar almasına yol açtı. İngiliz Jet2, yeni kararla birlikte Türkiye’deki Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir paket tur programının 17 Ekim’e kadar iptal edildiğini açıkladı.

Türkiye tatilini başka yere kaydıranlara 100 pound indirim

Açıklamada, iptallerde tam geri ödeme yapılacağı, tatilini başka bir destinasyona kaydıranlara ise 100 pound indirim yapılacağı ifade edildi. 17 Ekim sonrasına rezervasyonu bulunanlar içinse güncelleme yapılacağı belirtildi.

İngiliz tur şirketi aynı zamanda Türkiye yerine Yunanistan ve Portekiz’in tatil bölgelerine ek seferler ekledi. Jet2.com ve Jet2holidays, Türkiye’nin İngiltere’nin karantina muafiyet listesinden çıkarılmasının ardından Yunanistan’da Korfu, Kos, Rodos ile Portekiz’de Madeira adalarına uçuşlarını artırdı.

Ekim ayı içerisinde Türkiye’ye 50 bin İngiliz turistin gelmesi bekleniyordu. Ancak karantina kararı sonrasında iptallerin başladığı belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK