Ana sayfa Dünyada Havacılık Singapur Havayolları dünyanın en uzun tarifeli uçuşunu başlatıyor. Bilet alanları neler bekliyor...

Singapur Havayolları dünyanın en uzun tarifeli uçuşunu başlatıyor. Bilet alanları neler bekliyor ?

Singapur Havayolları 15 bin 348 kilometre mesafelik bir yolculuğa hazırlanıyor. Dünyanın en uzun tarifeli yolcu uçuşu olan bu seyahat 9 Kasım’da şehir devletinden New York JFK Havaalanı hedefiyle havalanacak.
Independent’tan Simon Calder’in haberine göre, Singapur Havayolları’nın 24 numaralı uçuşu dünyanın en uzun tarifeli yolcu uçuşuna sahne olacak.

Uçuş planı, iki havaalanı arasındaki 15 bin 348 kilometrelik mesafenin 18 saat 5 dakikada aşılmasını öngörüyor.

ROTA NASIL OLACAK?

En doğrudan rota yaklaşık olarak Singapur’un tam kuzeyini izliyor, Kamboçya ve Çin’in Çengdu şehri üzerinden Kuzey Kutbu’na doğru yönelirken Moğolistan ve Sibirya’nın tam ortasından geçiyor. Yolculuğun ikinci kısmı Grönland’ı ortadan kesip Baffin Adası’ndaki Iqaluit’ten geçiyor. Burası kıtalararası uçuşların güzergah değişiminde sıklıkla kullandığı bir havaalanı.

HAFTADA 3 GÜN UÇUŞ VAR

Airbus A350-900 model uçak Singapur’dan haftada üç gün, günün erken saatlerinde kalkacak ve New York saatiyle sabah 7.30’da iniş yapacak. Ters yönde yolculuk güçlü rüzgarlar nedeniyle 35 dakika daha uzun sürecek.

YOLCULAR 1 GÜN KAYBEDECEK

Tarih değiştirme çizgisi, New York’tan kalkan yolcuların seyahat sırasında bir gün kaybedecekleri anlamına geliyor. JFK Havaalanı’ndan Pazartesi akşam 10.30’da kalkıp Singapur’a Çarşamba sabah 6.10’da varacaklar. Uçakta 42 ticari sınıf, 24 ekonomi özel, 187 de ekonomi sınıfı koltuğu bulunuyor.

MASKENİN ZORUNLU OLDUĞU UÇUŞ TAM 1753 DOLAR

Tek yönlü bir ekonomi sınıfı bileti 1753 dolar (yaklaşık 13 bin 788 TL) tutarken ekonomi özel biletleri yüzde 67 daha pahalı. Ticari sınıfta bilet ücreti 5 bin 600 dolar (yaklaşık 44 bin 45 TL). Havayolu şirketi, sınıfı ne olursa olsun “tüm yolculara uçuş boyunca yiyecek veya içecek tüketmedikleri her an maskelerini takılı bulundurmaları” şartını koşuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK