Ana sayfa Genel THY Teknik’te neler oluyor? İşçiye zorunlu ücretsiz izin iddiası

THY Teknik’te neler oluyor? İşçiye zorunlu ücretsiz izin iddiası

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren Türk Hava Yollarında, pandeminin faturası işçiye kesilmeye devam ediyor.

maskSon dönemde personelin maaşlarında yapılan üst seviye kesintiyle gündeme gelen Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’de yeni bir işçi kıyımı kapıda.

Ortaya atılan iddiaya göre şirket, Öz-Çelik İş Sendikası ile yaptığı görüşmelerde, Türk Hava Yolları Teknik Personelin en az yüzde 40’ının, bir aylık periyotlarla dönüşümlü olacak şekilde ücretsiz izne çıkarılmasını talep etti.

Hem maaşlarında ciddi düşüş yaşanan hem de zorunlu ücretsiz izne tabi tutulmak istenen binlerce personel ise yaşanan durumdan dolayı huzursuzluk yaşıyor.

YAPRAK DÖKÜMÜ

Hatırlanacağı üzere THY Yönetimi tarafından dayatılan ücret kesintisine imza atmayan çok sayıda çalışan istifa kararı aldı. Aralarında Uçuş Operasyon Çözümleri Müdürü Murat Gökten, Dijital İş Geliştirme Müdürü Şeyda Tartar’ın da bulunduğu bazı müdürlerle birlikte 100’e yakın çalışan geçtiğimiz günlerde istifasını sunmuştu.

İstifaların önemli bir bölümünü THY’nin en kritik departmanlarından biri olan Bilişim Teknolojileri Departmanı’nda (IT) yaşanması dijital altyapı açısında büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK