Ana sayfa Güncel THY Teknik’in “ücret düzenlemesi” teklifinde anlaşma yok

THY Teknik’in “ücret düzenlemesi” teklifinde anlaşma yok

Türk Hava Yolları (THY) ile Hava-İş sendikası bugün “ücret düzenlemesine” ilişkin anlaşmaya vardıklarını duyurmuşlardı. THY Teknik ile Özçelik-İş sendikası arasında anlaşmazlık ise bugün yapılan görüşme sonrası yine neticeye ulaşmadı.

Özçelik-İş sendikası bugün üyelerine gönderdiği açıklamada, ücret teklifinin THY Teknik tarafıyla görüşüldüğünü belirterek anlaşmaya varılamadığını kaydetti.

Görüşme sonrası Özçelik-İş 1 eylül günü Havacılık Şubesi ile Genel Yönetim Kurulunu ortaklaşa toplantıya çağırdığını kaydetti. Bu toplantıda işverenin taleplerine karşı izlenecek politika ve çözüm önerileri değerlendirilip işverene bildirilmesi bekleniliyor.

Özçelik-İş sendikasının üyelerine gönderdiği açıklama şöyle:

Değerli Üyelerimiz,

Kıymetli THY Teknik A.Ş. Çalışanları,

Hepinizin malumu olduğu üzere, 2020 yılının başından itibaren tüm dünyada yayılmaya başlayan ve ülkemizde Mart ayı itibariyle görülen Koronavirüs(Covid-19) salgınının etkisini sürdürmesi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik birtakım olumsuzlukları beraberinde getirmiştir.

Salgının bu olumsuz yansımalarının neden olduğu kriz neticesinde, THY Teknik A.Ş. iş yerimizde, işveren tarafının sözlü olarak sendikamıza yönelik ücret indirimi konusunda teklifler ilettiğini, farklı zamanlarda saha ziyaretlerinde ve maillerle sizleri bilgilendirmiş, bu taleplere karşı sizlerin beklentileri doğrultusunda mesafeli duruşumuzu ortaya koymuştuk.

Bu duruşumuza karşı, işveren tarafı şubemize tekrar çağrıda bulunarak, görüşmelerin sürdürülmesini talep etmiş, şubemiz de bu durumu genel merkezimize bildirmekle birlikte, işveren de aynı zamanda Genel Başkanımızla irtibata geçmiştir. Genel Başkanımız telefonla yapılan uzunca bu görüşmede sendikamızın politikasını, üyelerimizin yaşayacağı mağduriyetini ve beklentilerini dile getirmiştir.

Genel Başkanımız, bu duruşunu daha da güçlendirmek adına 01.09.2020 Salı günü Havacılık Şubesi ile Genel Yönetim Kurulunu ortaklaşa toplantıya çağırmıştır. Bu toplantıda işverenin taleplerine karşı izlenecek politika ve çözüm önerileri değerlendirilip işverene bildirilecektir.

Bu süreçlerde yaşanan gelişmeler siz değerli üyelerimize aktarılmaya devam edilecektir.

Sendikamızın resmi açıklamalarının dışındaki bilgi ve söylemlere itibar edilmemesini, siz değerleri üyelerimizden önemle rica ediyor, çalışmalarınızda başarılar ve sağlıklı günler diliyoruz.

ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI

BİR CEVAP BIRAK