Ana sayfa Dünyada Havacılık Sezon uzadı… Rus tur operatörleri Türkiye charter planlarını açıkladı.

Sezon uzadı… Rus tur operatörleri Türkiye charter planlarını açıkladı.

Rus tur operatörleri uzayan yaz sezonu sonrasında Türkiye’ye yönelik charter uçuşları için planlarını açıkladı.

Rusya pazarının önde gelen tur operatörleri, sonbahar – kış döneminde Türkiye’deki tatil bölgelerine yönelik uçuş planlarını açıkladı.

Rus tur operatörleri genellikle Kasım ayının sonuna kadar Antalya’ya uçuş düzenlemeyi planlıyor ardından kış aylarındaki mevsimsel talebe göre charter seferlerinin seyrine bakılacak.

CORAL TRAVEL KIŞ AYLARINDA DA UÇMAYI PLANLIYOR

Coral Travel’ın temsilcilerine göre, talepteki süreklilik Türkiye’deki tatil beldelerinde sezonun uzamasına katkıda bulunuyor.

Coral Travel Halkla İlişkiler Departmanı Direktörü Marina Makarkova; “Türkiye tatillerine olan ilginin arttığını görüyoruz. Satışların mevcut dinamikleri devam edecek gibi görünüyor. Bu nedenle Türkiye’de sezonu Kasım ayı sonuna kadar uzatmak için her türlü neden var” açıklamasında bulundu.

Coral Travel, Türkiye tatil beldelerine yönelik charter uçuş programı kapsamında Moskova ve Rusya’nın 12 bölgesinden uçuş gerçekleştiriyor. Ayrıca tur operatörü 2020/21 kış sezonunda da Türkiye’ye uçmayı planlıyor.

ANEX TOUR’UN ANTALYA UÇUŞLARI KESİNTİYE UĞRAMAYACAK

ANEX Tour, önceki yıllarda olduğu gibi, Moskova’dan Antalya’ya yönelik charter programını kesintiye uğratmayacak.

ANEX Tour’un Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Aralık ayında, uçuşların sıklığı Ekim ayından daha az olacak ama uçuşlar planlanıyor ve olacak” ifadelerine yer verildi.

ANEX Tour ayrıca Kasım ayında Antalya’ya Rusya Federasyonu’nun altı bölgesinden; Aralık ayında ise sadece Kazan, Rostov-on-Don ve St. Petersburg’dan Antalya’ya charter seferleri düzenleyecek. ANEX Tour’un Moskova’dan Dalaman uçuşları her gün 22 Ekim’e kadar ve Bodrum’a 24 Ekim’e kadar devam edecek.

PEGAS TOURISTIK TÜM YIL BOYUNCA UÇMAYI PLANLIYOR

PEGAS Touristik, ise Türkiye’ye tüm yıl boyunca charter uçuşları düzenlemeyi planlıyor.

PEGAS Touristik Genel Müdürü Anna Podgornaya, ATOR’a verdiği demeçte; “Türkiye’ye yönelik kış sezonu charter programının oluşum aşamasında olduğunu ve kışın hangi şehirlerden uçuşların düzenleneceğinin sonradan belli olacağını” belirtti.

INTOURIST 10 KASIM’A KADAR ANTALYA VE DALAMAN’A UÇACAK

Intourist’in partner havayolları Red Wings ve Azur Air ile gerçekleştirdiği Antalya ve Dalaman yaz uçuş programı 10 Kasım’a kadar sürecek. Intourist’in bu noktalara yönelik charter uçuşları geçen yıl 31 Ekim’e kadar sürmüştü.

Intourist’in basın servisine göre Kasım ayında yaz uçuş programının sona ermesiyle Antalya için kış uçuş programı başlatılacak.

BİR CEVAP BIRAK