Ana sayfa Dünyada Havacılık 3 şirketten uçak biletlerinde yüzde 50 indirim!

3 şirketten uçak biletlerinde yüzde 50 indirim!

3 şirketten uçak biletlerinde yüzde 50 indirim!
Rusya’da salgının turizme darbe vurması ve uluslararası uçuşların başlayacağı tarihle ilgili belirsizlik, havayolu şirketlerini indirim kampanyalarına yöneltti.

Rusya’da salgının turizme darbe vurması ve uluslararası uçuşların başlayacağı tarihle ilgili belirsizlik, havayolu şirketlerini indirim kampanyalarına yöneltti. S7, Ural Hava Yolları ve Aeroflot, önümüzdeki yaz sezonuna kadar biletlerde yüzde 50 indirime gittiklerini duyurdu. Kampanyaların yılbaşı tatil döneminde de geçerli olacağı belirtildi.

Yüksek Ekonomi Okulu Ulaşım ve Ulaştırma Politikaları Enstitüsü Baş Uzmanı Fyodor Borisov, havayolu şirketerinin salgın döneminde ayakta kalabilmek için indirim kampanyalarına ihtiyaç duyduklarını söyledi. İç hat uçuşlarından elde edilen gelirlerin yeterli olmadığını belirten uzman, sektörde çok ciddi daralma olduğunun altını çizdi.

FrequentFlyers.ru Genel Yayın Yönetmeni İlya Latilin ise tatil sezonun bitmesi ve iş aktivitesindeki azalmanın etkisiyle uçak bileti satmakta zorlanan şirketlerin, indirimler sayesinde ileri tarihli uçuşlara yapılan rezervasyonlarda artış olmasını umduğunu belirtti.

Delfin adlı tur şirketinin genel müdürü Sergey Romaşkin, yazın en yoğun dönemde bile havaalanlarının doluluk oranının yüzde 70’i geçmediğine dikkat çekerek, önümüzdeki sezon için popüler detinasyonlara uçak biletlerinde yüzde 50’yi bulan indirimlerin devam edeceğini öngördü.

BİR CEVAP BIRAK