Ana sayfa Güncel Boeing, Gulf Air’a İlk 787 Dreamliner’ı Teslim Etti

Boeing, Gulf Air’a İlk 787 Dreamliner’ı Teslim Etti

Süper verimli uçaklar, Hava yolunun filosunu modernize etmesine ve yolcu deneyimini geliştirmesine yardımcı olacak.

Boeing ve Gulf Air, Bahreyn Krallığı’nın ulusal taşıyıcısı için ilk 787 Dreamliner’in teslimini kutladı. Uçak ayrıca taşıyıcının yeni renklerini de taşıyor.

Gulf Air Havacılık Genel Müdürü Krešimir Kučko, “Bu teslimat, Gulf Air ve Bahreyn için tarihi bir an ve Gulf Air’in filo modernizasyon sürecini ilerletmek, ağımızın ve yolcularımızın genel deneyimi geliştirme stratejilerimizi desteklemek için önemli bir adımdır.” dedi.

Kučko, “787-9 Dreamliner siparişleri, ödüllü güvenilirliğimizi, zaman performansı ve ürün ve hizmet standartlarını temel alırken, bölgedeki en genç filolardan biri olmamızı devam ettirecektir.”

Gulf Air bu sene dört Dreamliner daha teslim alacak. Havayolu, 787’yi, uzun menzilli diğer rotalara yerleştirmeden önce, Bahreyn ve Londra Heathrow arasında iki günlük hizmete sokmayı planlıyor.

Orta Doğu, Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Afrika için Boeing Ticari Uçaklar Satış Başkan Yardımcısı Marty Bentrott, “Gulf Air, 787 Dreamliner’ı Orta Doğu’da işleten havayollarının sayısı giderek artmaktadır. Dreamliner’a olan talep, uçağın havayolu ve yolcularına getirdiği operasyonel verimliliği ve seyahat deneyimini vurgulamaktadır” dedi.

Boeing, 2011 yılında teslimatların başlamasından bu yana 670’den fazla 787 teslimatı gerçekleştirdi. 787 filosu, 23 milyon liradan fazla yakıt tasarrufu sağlayarak ve havayollarının dünya çapında 180’den fazla yeni kesintisiz rota açmasını sağlayarak 240 milyondan fazla yolcuyu uçurdu.

Havayolunun yeni renkleri ile boyanmış olan ilk Gulf Air 787  yakın zamanda, havayolunun ana üssünden 2018 Bahreyn Grand Prix’inde gösteri yapmak için uçtu. Formula 1 yarış hayranları, şampiyona yarışının başlamasından önce heycanlı bir hava gösterisine sahne oldular.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK