Ana sayfa Dünyada Havacılık Airbus, Skywise Veri Platformuna Premium Aerospace’i Bağladı

Airbus, Skywise Veri Platformuna Premium Aerospace’i Bağladı

Premium Aerotec, tedarik zinciri süreçlerini geliştirmek için Airbus’un dijital hizmetler platformu Skywise’ı kabul etti.

Alman aerostructures uzmanı, bulut tabanlı sistemin kullanılmasının Airbus ile verileri entegre etmesinin, akıllı fabrika vizyonuna doğru büyük bir adım olacağını söylüyor.

Airbus ve Premium Aerotec’in sipariş, üretim ve kalite verileri; ortak analize imkan tanıyıp, potansiyel problemleri tahmin etmek ve üretim süreçleri etkilenmeden önce önleyici tedbirler almak için faydalı olacak.

Premium Aerotec başkanı Thomas Ehm, “Aynı anda üç konuyu ele almak istiyoruz: gelen siparişlerin kalitesini iyileştirmek, teslimat gecikmelerini önlemek ve müşterimizin Airbus ile iletişimi ve işbirliğini geliştirmek” diyor.

“Şeffaflık; güvenilir veri eksikliği nedeniyle yanlış anlaşılmaların ve yanlış yorumların üstesinden gelmek için anahtar olacaktır.”

Sistemin yeni bir üretim artışına hazır olması için kurulduğuna dikkat çeken Premium Aerotec, teslimat hedeflerinin karşılanıp karşılanmayacağına ilişkin erken ve doğru tahminin yaklaşık %25’lik bir zaman tasarrufu sağlayabileceğini söylüyor.

Augsburg merkezli şirket kendini havacılık endüstrisindeki en farklı ürün çeşitlerine sahip ve yüksek hacimli bir tedarikçi olarak tanımlıyor.

Tüm Airbus ticari uçakları (A400M, Eurofighter Typhoon, Boeing’in 787 programı dahil olmak üzere bazı askeri programlar) bu program için bilgi sağlamakta.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK