Ana sayfa Dünyada Havacılık Textron, Cessna SkyCourier’de İlerleme Sağlıyor

Textron, Cessna SkyCourier’de İlerleme Sağlıyor

İkiz turboprop motorlu prototip için rüzgar tüneli testi tamamlandı.

Cessna, Kasım ayında Textron Aviation tarafından açıklanan SkyCourier projesinde hızla ilerliyor. Şirket, Kaliforniya’daki San Diego Uluslararası Havalimanı’ndaki San Diego Rüzgar Tüneli’nde ilk rüzgar tüneli testini tamamladı ve nihai bir tasarıma doğru ilerliyor.

Textron Havacılık’ın mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Brad Thress, rüzgar tüneli testi için kullanılan modelin, uçakların kendisinin ürettiği itişi temsil etmek üzere ayarlanmış elektrikli motorlar ve ölçeklendirilmiş pervaneler ile donatıldığını belirtti. Testler, performans, aerodinamik özellikler ve yapısal yük verilerini tahmin etmeye yardımcı olucak.

Rüzgar tüneli testleri sırasında toplanan verilerin kullanımına ek olarak, mühendislik ekibi bir müşteri danışma kurulundan geri bildirim toplamakta. Thress, “CAB’den topladığımız geri bildirimler; güvenilir, verimli ve çeşitli görev profillerinin çeşitli gereksinimlerini karşılayan bir uçak geliştirmemiz için son derece önemli.” dedi.

Şimdiye kadar, SkyCourier için tasarım özellikleri, 6,000 poundluk maksimum taşıma kapasitesi olan büyük, geniş kanatlı, çift turboprop motor içindi. Menzilin yaklaşık 200 knot hızda 900 mil olması bekleniyor. SkyCourier’ın iki versiyonu planlanıyor: business ve kargo. Business, 19 yolcu için koltuk sunarken, kargo versiyonu büyük bir kapı ve arkada geniş bir alana sahip olacak.

Textron, gelecek sene uçması ve 2020’de pazara girmesi beklenen SkyCourier için agresif bir gelişim planına sahip.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK