Ana sayfa Dünyada Havacılık Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak

Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak

Dünyanın en tanınmış helikopter üreticilerinden biri olan Bell artık farklı alanlara yönelmek istiyor.

Yaptığı Hueys ve JetRangers gibi hava araçları ile 1960’larda ve 70’lerde adı duyulan Bell Helikopter, yeni adıyla Bell, logosundaki değişikliğe ek adından “Helikopter” kelimesini çıkardı.

Bell 1930’larda P-39 Airacobra gibi efsanevi 2. Dünya Savaşı savaş uçağı ve ardından 1947’de Chuck Yaeger tarafından ilk kez ses bariyerinin ötesine geçen Bell X-1 jet uçağı üreticisi olarak başladı.

Ancak Bell daha yakın zamanlarda kardeş markalar Cessna ve Beechcraft’a sahip olan Textron Aviation’ın başarılı helikopter bölümü ile bağlantı kurdu. Bell başkanı ve CEO’su Mitch Snyder, şirketin dikey iniş kalkış yapabilen hava araçları gibi yeni bir yöne ilerlediğini belirtti ve Bell’in şu anda “uçuşu yeniden tanımlayan bir teknoloji şirketi” olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz ay, Bell, Las Vegas’ta Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, Uber ile Uber Elevate adlı ortak bir projeye kapsamında tam ölçekli Urban Air Taxi’yi sergiledi.

Snyder, bu gibi projeler Bell logosunun neden yaniden tasarlandığını açıklıyor. “Dragonfly istediği yerden havalanıp istediği yere inebilir, herhangi bir yöne hızlı ve verimli uçabilir ve istenilen yere gelebilir. Bu, Bell’in uçuş alanına ne kadar hakim olduğunu ve başarmak için çabaladığını gösteriyor. ”

Bell, geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta açılan Heli-Expo’da dikey uçuş dünyasına yeni logosunu ve misyon-vizyonunu açıklamıştı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK