Ana sayfa Dünyada Havacılık Havacılık Veri Sempozyumu 2018, Verilerdeki Zorlukları Ele Alınacak

Havacılık Veri Sempozyumu 2018, Verilerdeki Zorlukları Ele Alınacak

Geçen yılın açılış etkinliğinin başarısı üzerine, bu yılki Havacılık Veri Sempozyumu (Berlin, 19-20 Haziran),  havacılık verilerindeki zorlukları ve imkanları ele alacak.

IATA’nın Finans ve Dağıtım Hizmetleri Direktörü Charles de Gheldere, “2017 sempozyumunda gerçekleştiği gibi, programda Yolcu Satış ve Dağılımı, Güvenlik ve Operasyonlar ve Hava Taşımacılığı üzerine odaklanılacak, ancak daha özel olarak etkinlikte kullanıcıların gerçek hayatta verileri nasıl kullandıklarına dair örnekler de içerecek.” dedi.

Gheldere, “Berlin’de gerçekleşecek konferansta, ayrıca Mayıs ayında AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin yürürlüğe girecek olmasıyla ve geçen yıl yaşanan yüksek ilgiyle, veri gizliliği ve siber güvenlik konularında ek oturumlar tahsis edilecek” diye ekledi.

2018’de karşılaşacağımız yeni bir etkinlik ise günübirlik gerçekleşecek olan IATA AI Lab (IATA Yapaz Zeka Laboratuvarı). Büyük veri, yapay zeka ve makine öğreniminin havacılık üzerine kullanım durumları da bu etkinlikte tartışılacak. Bu başlıklar altında; akıllı hava kargo doküman yönetimi, müşteri deneyimi, maliyet yönetimi ve operasyon ve bakımda verimlilik iyileştirmeleri konuşulacak. IATA, ikinci yıl olmak üzere Havayolları Raporlama Şirketi ile birlikte için Yolcu Satış ve Dağılım verilerini barındırmak amacıyla çalışıyor. Geçen yılki etkinliğe 40’tan fazla ülkeden 450’den fazla delege katılmıştı ve Berlin’deki ADS 2018 için beklentiler daha fazla havacılık uzmanı ve veri uzmanını bir araya getirecek olması yönünde.

“Şüphesiz, havacılık dijital devrim tarafından zorlanıyor. Çalışmalarımızda ne tür imkanlar ya da değişiklikler gerçekleşeceğini tahmin edemeyiz, ancak tek bir konu açık: Verileri etkili ve hızlı bir şekilde kullanma becerisi, sorunların yönetimi için kritik öneme sahip olacak. Sektörün bu önemli etkinliğini ikinci kez gerçekleştimekten dolayı çok heyecanlıyız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

 

BİR CEVAP BIRAK