Ana sayfa Dünyada Havacılık Boing, İlk 737 Max 9’u Teslim Ediyor

Boing, İlk 737 Max 9’u Teslim Ediyor

Boeing 737 Max 9, ilk teslimatı alacak Thai Lion Air Group ile hizmete girecek.

Boeing ve Lion Air Group teslim edilecek ilk 737 MAX 9’u kutladı. Uçak, Thai Lion Air ile hizmete girecek ve ilave kapasitesi havayolu şirketinin birçok uluslararası rotayı başlatmasına yardımcı olacak.

“737 MAX 9, Tayland’daki büyüyen işimiz için mükemmel bir uyum sağlıyor,” diyor Tay Lion Air CEO’su ve Başkanı Darsito Hendro Seputro, . “Başladığımızdan bu yana 737, işimizin bel kemiği oldu ve uçağın sağladığı ek kapasiteyi ağımızı genişletmek ve Bangladeş, Çin ve Hindistan’a ek rotalar başlatmak için kullanacağız.”

Lion Air Group, MAX 9’un lansman müşterisidir. Ayrıca MAX 8’i hizmete sokan ilk operatör ve 50 MAX 10 için bir taahhütte bulundular. Grup ayrıca siparişte 200 737 MAX’a sahip ve dünyanın en büyük 737 operatöründen biri.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister, “The Lion Air Group, 737 MAX ailesinin tek koridor spektrumunda ortak bir filo çözümü sağlamasının mükemmel bir örneğidir. Lion Air Group, MAX’ın sadece ürün yelpazesinden ve kapasitesinden faydalanmayacak, aynı zamanda sektördeki en iyi ekonomi ve güvenilirliğin tadını çıkaracak” dedi.

737 MAX 9, 220 yolcuya kadar ve maksimum 3.550 deniz mili menzili için tasarlanmıştır. 737 MAX 8 ile karşılaştırıldığında üç ilave koltuk sırası ile bu uçak, operatörlere ek kapasite sunarken, ağlarında karlılığı en üst düzeye çıkarır.

737 MAX ailesi, tekli koridor pazarında yeni hedefler açacak şekilde daha düşük koltuk başına maliyet ve genişletilmiş ürün yelpazesiyle müşterilerine olağanüstü performans sunmak üzere tasarlanmıştır. 737 MAX, en yeni CFM International LEAP-1B motorlarını, İleri Teknoloji kanatçıklarını, Boeing Sky Interior’u, geniş uçuş güvertesi ekranlarını ve tek koridor pazarında en yüksek verimi, güvenilirliği ve yolcu konforunu sağlayan diğer özellikleri bir araya getiriyor.

Airways Haber | Çevir Ekibi

BİR CEVAP BIRAK