Ana sayfa Dünyada Havacılık United, 2018’de Premium Ekonomi Sınıfını Tanıtacak

United, 2018’de Premium Ekonomi Sınıfını Tanıtacak

United Airlines, bu yılın başlarında bazı uçaklarında premium ekonomi kabini sunarak bu konuda rakiplerine katılmayı planlıyor.

Chicago merkezli taşıyıcı, United Premium Plus kabinini 2018’den sonra “bazı seçkin uluslararası uçuşlarında” sunacağını bugün açıkladı.

Haber az ayrıntıyla açıklanırken, koltukların ekonomi sınıfı koltuklardan daha geniş olacağını ve bu yeni sınıfın Çin yolculuklarında sunulan yemekleri, ücretsiz alkollü içecekleri içereceğini söylüyor.

United, ileriki bir tarihte ek ayrıntılar paylaşacağını söyleyerek daha fazla açıklama yapmaktan kaçındı.

Atmosphere Research Group başkanı ve seyahat sektörü analisti Henry Harteveldt, “Bu, United’ın Lufthansa, American Airlines ve Delta Airlines gibi birçok şirketle rekabet edebilmesi için önemli bir hamle” diyor.

American Airlines ve Delta Airlines uluslararası geniş gövdeli uçaklarında kendi premium ekonomi kabinlerini devreye sokma sürecinde. American Airlines, bu yeni sınıfı Boeing 787-9 modeli uçaklarında ve Airbus A330-200’ler, Boeing 777s ve 787-8 modeli uçaklarında sunma sürecinde.

Delta, premium ekonomi kabinini Ekim 2017’de Airbus A350-900’de piyasaya sürmüştü ve yakın bir zamanda da geniş gövdeli diğer uçaklarında da sunmayı planlıyor.

Hem American Airlines hem de Delta Airlines, ekonomi sınıfı koltuklarına kıyasla premium ekonomi koltuklarında daha yüksek gelir elde ediyor. American Airlines yolcularının premium ekonom, sınıfı koltuklar için ekonomi sınıfına göre 1.6 ila 2 kat arasında ücret ödediğini, Delta Airlines ise yaklaşık 1.7 kat ücret verdiklerini söyledi.

Harteveldt, United’ın Polaris business sınıfı koltuğunun tanıtımındaki gecikmeleri gerekçe göstererek, United’ın yeni premium ekonomi kabinini zamanında sunacağı konusunda kuşku duyuyor.

United, Polaris’i Haziran 2016’da ilan etmesine rağmen yalnızca 17 geniş gövdeli uçağına (Boeing 767-300ERs ve Boeing 777-300ERs) uygulayabilmişti.

Harteveldt, “United pazarlama vaatlerini yerine getirirken inandırıcı değil” diyor.

United, ilk olarak Kasım 2016’da bir yatırımcı gününde premium ekonomi kabinini açıklamıştı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK