Ana sayfa Dünyada Havacılık Singapur Havacılık Fuarında Sektörün Geleceği Tartışılacak

Singapur Havacılık Fuarında Sektörün Geleceği Tartışılacak

Yaklaşan Singapur havacılık fuarı ve katılımcıların etkinlikleri, inovasyona ve sektörün geleceğine odaklanacak.

Fuar öncesindeki bir basın brifingide Singapur Sivil Havacılık Kurumu (CAAS) başkanı Kevin Shum, sektörün geleceğini anlatan bir video paylaştı.

Videoda gösterilene göre, yüksek bant genişliğinde veri akışlarıyla yere ve diğer uçaklara sürekli bağlantı halinde olan karışık kanatlı uçaklar olacak. Yapay zeka, minimum insan faktörüyle hava trafik kontrolünü yönetecek. Uçmakta olan bir uçaktaki herhangi bir teknik sorun, derhal bir uzman ekip tarafından ele alınacak.

Havaalanında tüm işlemler otomatikleştirilecek. Yolcular, görünmez bir bariyerden geçerek güvenlik kontrolünden geçmiş olacak ve robotik bir arabayla bagajları onları takip edecek. Yerçekimine meydan okuyan uçan arabalar, Blade Runner filmini anımsatan şehir sokaklarının üstünde yarışacak.

Shum, “Havacılık sektörü için bir sonraki teknoloji devriminin başlangıcına çok yaklaştık.” diyor. “Yeni uçaklar ve yeni uçak üreticileri geliyor ve hatta süpersonik seyahat hakkında konuşuluyor. Hibrid ve hatta elektrikli motorlar hakkında da konuşmalar var” dedi.

Shum, Singapur fuarının düzenleyicisi olan Experia Events’in genel müdürü Leck Chet Lam ile sunum yaptı.

Önemli etkinlikler, sektörü tartışmak için önemli sektör büyükleri ve hükümet yetkililerinin katılcacağı Singapore Airshow Havacılık Liderlik Zirvesi’nde olacak. Bu yılın teması ise: “Havacılık Geleceğini Yeniden Düşünmek”.

Havacılık fuarının ev sahipliğini yaptığı diğer etkinlikler ise: Singapur Havacılık ve Uzay Teknolojisi ve Mühendislik Konferansı (SATEC) ve Uzay Teknolojisi ve Liderlik Forumu (ATLF).

İki konferanstan daha teknik olan SATEC, mühendisleri ve teknolojik gelişmeleri tartışmak için araştırmacıları, teknisyenleri ve mühendisleri bir araya getirecek. Singapur Bilim, Teknoloji ve Araştırma Ajansı (A*STAR) tarafından organize edilen ATLF’de ise havacılık sektörü liderleri için ARGE çalışmalarının nereye gittiğini tartışılacak.

ATLF panelinde Airbus, Bombardier, Honeywell, Rolls-Royce, Boeing, Embraer, Panasonic, Pratt & Whitney, Safran ve ST Aerospace gibi şirketlerin temsilcileri yer alacak.

Leck, furarda birkaç yeni katılımcının da olacağını söyledi. Bunlar Honda Uçakları, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Rusya Birleşik Motor Şirketi ve birkaç Çinli şirket.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK