Ana sayfa Güncel Havayolları, Zorluklara Rağmen 2017’de Gelişmeye Nasıl Devam Etti?

Havayolları, Zorluklara Rağmen 2017’de Gelişmeye Nasıl Devam Etti?

Havayolları, geniş çaplı meydan okumalarına ve hizmette aksaklıklar yaşamasına rağmen, 2017 yılında hava yolculuğuna olan güçlü talebin de etkisiyle kar etmeye devam etti.

Yıl boyunca, ABD’li hava yolu şirketleri birçok problem ile karşı karşıya kalmışlardı: sistem / elektrik kesintilerinden kaynaklanan uçuş iptalleri, BT arızaları ve pilot listeleme hataları; ve ABD ve İngiltere’nin seyahat kısıtlamaları.

IATA, sektörün yıl genelinde 34.5 milyar dolarlık net kâr kaydedeceğini öngörüyordu ve şu an havayollarının yatırım yaptığı sermayenin üzerinde bir getiri elde ettiği üçüncü yıl olmasının sevincini yaşıyor.

Havayolları güçlü bir şekilde büyümeye devam etti. Yolcu sayılarının 2017’de yaklaşık %7 artış bekleniyor ve havayolları bu artışa cevap vermeyi başardı. Yolcu yük faktörleri rekor seviyelerde kaldı.

Hava yolu şirketleri hisse fiyatları önde gelen şirketler için yükseldi.

Air Berlin ve Monarch Airlines gibi yüksek profilli bazı tanıdık isimler ve markalar yıl boyunca gerilerken bazı yeni oyuncular ortaya çıktı. Bu start-up’ların büyük kısmı düşük maliyetli sektörde gerçekleşti.

Bu arada ağ taşıyıcıları temel ilişkileri güçlendirmek için ortaklıklar kurmaya, ortak girişimler yapmaya ve yatırımlarını geliştirmeye devam ettiler. Etihad’ın Avrupa’daki yatırımları, stratejisi için önemli aksilikler getirirken, Delta Airlines ve Qatar Airways’in gibi şirketler yıl boyunca ortaklık anlaşmaları yapmaya devam ettiler.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK