Ana sayfa Güncel Havalimanında Birçok İlginç Eşya Unutuldu

Havalimanında Birçok İlginç Eşya Unutuldu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü (DHMİ) ve Yönetim Kurulu Başkanı Funda Ocak, sosyal medya hesabından Atatürk Havalimanı’nda (AHL) unutulan eşyalar hakkında bilgi paylaştı.

Ocak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yolcu, uçak, yük trafiği  bakımından Avrupa’nın zirvesine yerleşen AHL’nin sadece yolcuların hizmet aldığı  bir işletme olmadığını, her gün binlerce misafirin vakit geçirdiği canlı,  hareketli bir yaşam alanı olduğunu belirtti.

Paylaşımında “En çok neler unutulmuş AHL’de hiç merak ettiniz mi?”  diye soran Ocak, ” İşte 2017 yılının ilginç ‘kayıp eşya’ listesi: araba  direksiyonu, araba tamponu, İskoç gaydası, 50 bin 100 euro, kalıp mermerler,  gelinlik, geyik eti, tuğla, avize,120 inç televizyon, semaver, printer, oksijen  maskesi ve tüpü, olta takımı, röntgen.” ifadelerini kullandı.

Paylaşımında yıl boyunca unutulan eşyaların görevlilerin tarafından  kayıp eşya bürosuna götürülerek kayıt altına alındığını aktaran Ocak,  “Yolculardan bazıları daha sonra gelip kaybettiği eşyasını teslim alırken, büyük  bir bölümü ise kayıp eşya bürosunda beklemeye devam ediyor. Atatürk  Havalimanı’nda geçtiğimiz yıl içerisinde unutulan kayıp eşya sayısı ise toplam 48  bin 504 adet olarak kayıtlara geçti. Bunların 7 bin 931 adedi sahiplerine teslim  edildi. Geri 40 binin üzerindeki eşya ise emanette tutuluyor.” bilgisini  paylaştı.

BİR CEVAP BIRAK