Ana sayfa Dünyada Havacılık TSA Yöneticisi ‘Büyük Ortak’ Olmayı Taahhüt Etti

TSA Yöneticisi ‘Büyük Ortak’ Olmayı Taahhüt Etti

David P. Pekoske havacılık sektörünü destekleyeceğini açıkladı.

ABD Taşımacılık Güvenliği İdaresinin (TSA) son zamanlarda atanan yöneticisi David P. Pekoske, havacılık sektörü üzerineq Kasım ayında düzenlenen 26. AVSEC World konferansında yaptığı konuşmada “iyi bir ortak olmak için elinden gelen her şeyi yapacağını” taahhüt etti.

Pekoske, AVSEC konferansındaki açılış sunumunda, Ağustos ayında atanmasından bu yana havayollarının TSA ile yaptıkları işbirliğinden ötürü havayollarına teşekkür etti ve havayollarını TSA ile birlikte “havacılık güvenliğinin dünya çapında yükseltme” üzere işbirliğine çağırdı. “Değişikliğe katkıda bulunmada bize yardımcı olmanızı rica ediyoruz.” diye belirtti.

Pekoske’nin konuşmasının ardından, IATA Havaalanları, Yolcu, Kargo ve Güvenlik CEO’su Nick Careen, yaptığı basın açıklamasında “Pek teşvik edici” kelimelerini Pekoske’nin ifadeleri için kullanacağını söyledi.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, Pekoske’nin dizüstü bilgisayar yasağını takiben havacılık sektörü ile olan çalışma ilişkisine “zor bir başlangıç” diye değindi ve açıklamalarının “cesaretlendirici olmasından dolayı çok övdü ve işbirliğini savundu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK