Ana sayfa Dünyada Havacılık Royal Air Maroc, Dört Adet 787-9 Alacak

Royal Air Maroc, Dört Adet 787-9 Alacak

Royal Air Maroc, Boeing ile dört adet Boeing 787-9 için, 1.1 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzaladı.

Boeing, emirlerin Aralık ayında iki adet, önümüzdeki ay için de iki adet olmak üzere toplam dört adet 787 satın aldığını belirtti. Daha önce üreticinin siparişler ve teslimat web sitesinde kimliği belirsiz olarak listelenmişti.

Alınan uçakların hiçbirinin motor seçimi açıklanmadı, ancak üreticinin beş adet uçuşa hazır 787-8’leri General Electric GEnx motorlarıyla güçlendirilmişri. Boeing, -9’ların teslimatının ne zaman planlandığını da belirtmedi.

Faslı havayolu şirketi, Casablanca’dan Kuzey Amerika’ya, Güney Amerika’ya, Ortadoğu’ya ve Avrupa’ya uzanan uluslararası güzergahlarda -8’lerini kullanıyordu. Bu güzergahlarda hizmetlerini geliştirmek için gelecek uçakları kullanmayı planlıyor.

Royal Air Maroc’un yönetim kurulu başkanı Abdelhamid Addou, “Vizyonumuz, hizmet kalitesi, uçak kalitesi ve güzergah sayısı açısından Afrika’nın önde gelen havayolu şirketi olmaktır, Dreamliner gibi yeni nesil uçakları sipariş etmek, havayolumuzun vizyonunu yerine getirmek için doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK