Ana sayfa Dünyada Havacılık Boom Supersonic, Japan Airlines ile Birleşiyor

Boom Supersonic, Japan Airlines ile Birleşiyor

Ortaklık, uçak tasarımını ve yolcu deneyimini iyileştirmeye odaklanacak.

Denver merkezli Boom Supersonic, bu hafta şirketin Japonya Havayolları’ndan stratejik bir yatırım aldığını açıkladığı için, ticari süpersonik uçak gerçekleştirmeyi hedefleyen değerli yeni bir ortak buldu. JAL, Boom’un Mach-2.2’ye ulaşabilen uçak geliştirmesine yardımcı olmak için 10 milyon dolar yardım edecek.

Ortaklık haberlerde yeni duyuruldu, ancak iki şirket uzun zamandır birbirlerine yakındı.

Boom Supersonic’in kurucusu ve CEO’su Blake Scholl “Japonya Havayolları ile sahnenin arkasında bir yıldır çalışıyoruz” dedi. “JAL’in tutkulu, vizyoner ekibi, yolcu deneyiminden teknik operasyonlara kadar her konuda on yıllarca pratik bilgi ve tecrübe sunmaktadır. JAL ile birlikte çalışarak, yolculara devrimci bir hız kazandıracak güvenilir, kolay bakımlı bir uçak geliştirmekten memnunuz. Amacımız, herhangi bir uluslararası havayolunun filosuna büyük katkı sağlayacak bir uçak inşa etmektir. ”

Yolcu deneyimine ek olarak, JAL uçak tasarımını iyileştirme konusunda şirketle birlikte çalışıyor. Boom yetkilileri Mart ayında yaptıkları açıklamada, 33 milyon dolarlık başarılı bir finansman bulma aşamasının ardından süpersonik uçağın prototipini geliştirmeye hazır olduklarını belirtmişlerdi.

Haziran’daki Paris Hava Fuarı’nda Boom, 76 adet firmanın satın alım emri çıkardığını açıkladı ve bu ortaklık JAL’a 20 uçak ön sipariş verebilme olanağı tanıdı. Japan Airlines Başkanı Yoshiharu Ueki, “Ticari havacılık sektöründeki olası gelişmeler konusunda Boom ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Bu ortaklık sayesinde, uçuş güvenliğine dikkat çekerken değerli yolcularımıza daha fazla zaman tanımak amacıyla süpersonik seyahatin geleceğine katkıda bulunmayı umuyoruz.”

Boom’un süpersonik uçakları, business class sınıfı 45-55 yolcu için 5,178 mil menzil sunuyor. Uçakların hizmete girme tarihi ise 2020’li yılların ortaları olarak planlanıyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK