Ana sayfa Güncel Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Havacılık Uzman Yardımcısı Alacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Havacılık Uzman Yardımcısı Alacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü memur alımı, SHGM personel alımı, SHGM sözleşmeli havacılık uzman yardımcısı alacak.

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 20 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan ilanında 8 Havacılık Uzman Yardımcısı alacağını duyurdu.

Alım yapılacak 8 Havacılık Uzman Yardımcısı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi İdari Hizmet Sözleşmeli personeline tabi olarak 2 Uluslararası İlişkiler, 1 Hukuk, 1 İşletme, 1 Havacılık Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi ve 2 Harita Mühendisini Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kadrosuna katacak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından adayalar yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınava tabi tutulacak. Adayların sınava katılabilmesi için 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış, en az lisans eğitimi veren okulların aşağıda verilen ilgili fakültelerinden mezun olmaları gerekmektedir. Adayların ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Sınava katılmak için adayların Uluslararası İlişkiler alanı için KPSSP-34 türünden en az 75 puan, Hukuk alanı için KPSSP-4 türünden en az 75 puan, İşletme alanı için KPSSP-24 türünden en az 75 puan ve Mühendislik alanı için KPSSP-3 türünden en az 75 puan almış olmaları gerekmektedir.

Alım yapılacak sayının 20 katı kadar aday yazılı sınava çağrılacaktır. Yazılı sınavda, 40 adet alan bilgisi ile 10 adet Sivil Havacılık mevzuatına ilişkin olmak üzere toplam 50 adet çoktan seçmeli soru sorulacaktır. Adayların yazılı sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 puan üzerinden 70 puan ve üzeri almaları gerekmektedir. Yazılı sınav 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Gazi Üniversitesi/ANKARA’ da yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yer alan Havacılık Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru ekranından online olarak 20 Kasım 2017 – 1 Aralık2017 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAVACILIK UZMAN YARDIMCISI ALIMI İLAN METNİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

BİR CEVAP BIRAK