Ana sayfa Güncel Havacılık Tazminatlarının Artırılması YPK Tarafından Onaylandı

Havacılık Tazminatlarının Artırılması YPK Tarafından Onaylandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü, çalışanlarına ödenen havacılık tazminatının artırılmasını içeren taslağın Yüksek Planlama Kurulu tarafından onaylandığını açıkladı.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, havacılık tazminatlarına ilişkin DHMİ çalışanlarına yeni gelişmeyi aktardı. DHMİ çalışanlarına ödenen havacılık tazminatının artırılmasını içeren taslak metnin YPK tarafından onaylandığını belirten Ocak, “Arkadaşlarım adına çok sevinçliyim, hayırlı olsun. Bu sonucun alınmasında büyük desteğini gördüğümüz Başbakanımız Binali Yıldırım ve Bakanımız Ahmet Arslan’a minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Toplu sözleşme aşamasında ve YPK sürecinde desteğini esirgemeyen Memur-Sen Konfederasyonu ile Ulaştırma Memur-Sen yetkililerine ve emeği geçen herkese çok teşekkürler” açıklamasında bulundu.

“Kalan tüm işlemler süratle yerine getirilecek”

Alınan kararın hayata geçirilmesi doğrultusunda geri kalan işlemlerin en kısa sürede yerine getirileceğinin altını çizen DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, “Bilindiği üzere; 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri sonucunda personelimize ödenen havacılık tazminatının arttırılması kararlaştırılmıştı. Söz konusu kararın bir an önce çıkarılması için YPK’da görüşülecek olan taslak metin, Bakanlığımız tarafından ilgili mercilere iletilmişti. Havacılık tazminatına ilişkin YPK kararı, 08.10.2017 tarihi itibarıyla imzalanmış bulunuyor. Kıymetli mesai arkadaşlarıma hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Kuruluşumuzun ilgili birimleri, kararın olumlu çıkacağını varsayarak, talimatımız gereği gerekli hazırlıkları zaten tamamlamışlardı.

Karar doğrultusunda geriye kalan tüm işlemler süratle yerine getirilecektir. Sektörün her sorunuyla yakından ilgilenen çok kıymetli Başbakanımız Binali Yıldırım, lütfetti bu konuda da camiamızı yalnız bırakmadı. Zatıalilerine, şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına içten minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Kararın bu kadar kısa sürede çıkmasında büyük payı bulunan UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK