Ana sayfa Dünyada Havacılık United Technologies, Rockwell Collins’i Satın Alacak

United Technologies, Rockwell Collins’i Satın Alacak

Yeni şirkete Collins Havacılık ve Uzay Sistemleri adı verilecek.

United Technologies – Rockwell Collins arasında bir aydır süren görüşmeler, sonunda Bloomberg tarafından yapılan açıklamayla Salı sabahı “havacılık tarihindeki en büyük satın alımlarından biri” olarak sona erecek. United Technologies başkanı ve CEO’su Greg Hayes, şirketinin Rockwell Collins’i 30 milyar dolara satın alacağını doğruladı.

Cedar Rapids kasabasının önde gelen uçak elektroniği, uçuş kontrolleri, uçak içi ve veri bağlantı çözümleri üreticisi Rockwell’in hissedarları, hisse başına alacakları 140 doların  93.33 dolarını nakit alıp, geri kalan 46.67 doları United Technologies ile hisse senedi şeklinde paylaşacak. Rockwell Collins, tahmini satışlarının 8 milyar dolardan fazla olduğunu belirtti. Aynı hesaba dayanarak United Technologies, 2017’de yılı küresel satışlarının 67-68 milyar doları bulmasını beklemekte. United Technologies, Rockwell Collins’in 7 milyar dolarlık borcunu üstlenecek ve 23 milyar ödeyecek.

Anlaşma sona erdiğinde, Rockwell Collins ve United Technologies Havacılık ve Uzay Sistemleri, Collins Aerospace Systems bayrağı altında birleşecek. Şu anki Rockwell Collins başkanı Kelly Ortberg, yeni organizasyonun genel müdürü görevini üstlenecekken, United Technologies Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü David Gitlin, başkan ve şef operatörü olacak. Greg Hayes, anlaşmanın “uçakları daha akıllı ve daha bağlı yaparak hızla gelişen bir havacılık sektöründe müşteri memnuniyetinin artıracağını” söyledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK