Ana sayfa Dünyada Havacılık Malezya Hava Yolları, 787-9 İçin Geçici Anlaşma İmzaladı

Malezya Hava Yolları, 787-9 İçin Geçici Anlaşma İmzaladı

Malezya Havayolları Boeing ile sekiz adet 787-9 sipariş vermek üzere geçici bir anlaşma imzaladı ve ek sekiz 737 Max 8’in de satın alma haklarını aldı.

Boeing, anlaşmanın sağlanmasından sonra taşıyıcının mevcut 25 adet 737 Max jet siparişinin sekizini 787-9’a çevirdiğini söyledi.

Anlaşma, Malezya başbakanı Najib Razak tarafından tanıklık edilirken Washington DC’de imzalandı.

Malezya Hava Yolları’nın genel müdürü ve CEO’su Peter Bellew, “Yeni geniş gövdeki uçaklar, Malezya Hava Yolları’nı tekrar beş yıldızlı ürün sunan birinci sınıf bir havayolu şirketi haline getirmenin anahtarıdır. 807-9’un olağanüstü menzili, Avrupa’daki herhangi bir noktaya ve gelecekte Kuala Lumpur’dan bazı ABD varış noktalarına hizmet vermemize olanak tanıyor” dedi.

Taşıyıcı, Air Lease şirketinden, uzun mesafeli rotalarında A380’lerinin yerine koymak üzere altı adet Airbus A350-900 de alıyor. O uçakların teslimatları da bu yıl başlayacak.

Anlaşma ayrıca, Malezya Hava Yolları’nın mevcut ve gelecekteki Boeing filosunu korumak için bir Boeing’in Global Filo Bakımı hizmet anlaşması da içeriyor. Flight Fleets Analyzer, mevcut Boeing filosunun 53 adet 737-800 olduğunu gösteriyor.

Bellew, filo bakım hizmetleri anlaşmasının “iki şirketin, Malezya’nın Kuala Lumpur’daki mevcut tesislerine dayanan 737 Max, 787 ve 737NG için dünya çapında bakım, onarım ve tadilat sistemi (MRO) inşa etmesine izin vereceğini” ekliyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK