Ana sayfa Güncel Bayramın Son Günü Atatürk Havalimanı’nda Rekor Yolcu Sayısı

Bayramın Son Günü Atatürk Havalimanı’nda Rekor Yolcu Sayısı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Kurban Bayramı’nın son gününde Atatürk Havalimanı’nda bin 442 uçağın iniş-kalkış yaptığını ve 159 bin 935 yolcunun havalimanını kullandığını açıkladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamayla Kurban Bayramı’nın son günündeki bazı havalimanlarının uçuş ve yolcu rakamlarına ilişkin verileri paylaştı.

Atatürk Havalimanı’nı bin 442 uçak kullandı
Atatürk Havalimanı’ndaki verileri açıklayan Funda Ocak, “Havayolu uzun bayram tatilinde de halkın yolu oldu. Havalimanlarımızda aldığımız önlemlerle misafirlerimize rahat bir yolculuk imkânı sunduk. 24 saat aralıksız hizmet sunduğumuz Atatürk Havalimanı’nda (AHL), 4 Eylül Pazartesi günü bin 442 uçak iniş kalkış yaptı, 159 bin 935 yolcu havalimanını kullandı.

Antalya Havalimanı’nı bir günde 123 bin yolcu kullandı
DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra önemli tatil bölgelerinin bulunduğu havalimanlarının uçuş ve yolcu rakamlarını da açıkladı. Ocak, “4 Eylül Pazartesi günü Antalya Havalimanı’nda gerçekleşen uçak trafiği 731 oldu, 123 bin 393 misafirimize hizmet verildi” dedi.

Bodrum ve Dalaman’da 411 uçuş
Muğla’daki Dalaman ve Bodrum havalimanları da son gün yoğunluğunun yaşandığı meydanlar oldu. Bu havalimanlarındaki verileri de aktaran Ocak, “Bayramın son günü hareketlilik yaşanan havalimanlarımızdan Dalaman’da 200 uçak trafiği gerçekleşti, 28 bin 191 yolcuya hizmet sunuldu. Bodrum Havalimanımızda da bayramda arkadaşlarımız iş başındaydı. Bu havalimanımızda dün 211 uçak trafiği oldu; 24 bin 395 yolcu hizmet aldı” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK