Ana sayfa Dünyada Havacılık SolAero, StratoAirNet İHA’sı İçin İlk Güneş Panelli Kanatları Teslim Edecek

SolAero, StratoAirNet İHA’sı İçin İlk Güneş Panelli Kanatları Teslim Edecek

SolAero Technologies Şirketi, Bye Aerospace’in StratoAirNet güneş panelli elektrikli insansız hava aracı için ilk güneş panelli kanadın bu hafta teslim edileceğini açıkladı ve Bye’yi güneşle çalışan bir atmosferik uydu üretme hedefine bir adım daha yaklaştırdı.

SolAero’nun 29 Ağustos’taki açıklamasına göre güneş enerjisi teknolojisini 15,2m genişliğindeki grafit kompozit kanat üzerine entegre etme planı kanat yüzeyindeki laminer akışı koruyacak.

İlk kanat konfigürasyonu, StratoAirNet’in sürekli uçuş gerçekleştirmesine olanak tanıyan ideal gün ışığı koşullarında yaklaşık 2kW güç sağlayabiliyor. İHA prototipi montaj aşamasında ve kanat-güç sistemlerinin de montajına bu Kasım ayında başlanması bekleniyor.

Orta yükseklikteki StratoAirNet uyduları hem ticari hem de devlet müşterilerine istihbarat, gözetim ve keşif desteği sağlayacak. StratoAirNet istihbarat, gözetim ve keşif platformu, daha önce New Mexico’daki Kirtland Hava Üssü’ndeki 2015 Advanced Concepts Etkinliği gibi ABD Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı ile deneme uçuşlarına da katıldı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK