Ana sayfa Güncel Kazan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Uçak Teknolojileri Bölümünü Kurdu

Kazan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Uçak Teknolojileri Bölümünü Kurdu

Bu yıl eğitim öğretime başlayacak TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu’nda havacılık için üstün vasıflı teknik personel yetiştirilecek.

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAI), Gazi Üniversitesi ile yaptığı işbirliği programı kapsamında, havacılık alanında çalışacak üstün vasıflı teknik personel yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda sektörün önemli bir ihtiyacını karşılamak üzere, TUSAŞ Kazan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Uçak Teknolojileri Bölümünü kurdu. Bu yıl TUSAŞ Kazan MYO’ya başlayacak olan 205 öğrenci, şirketin sağlayacağı burs imkânından faydalanacak ve başarılı olanlar, mezuniyetleri sonrasında TAI’de teknisyen olarak çalışma fırsatı yakalayacak.

4 GÜN OKUL 1 GÜN TAI
Sahada pratik kazanmaları için gerçekleştirilen işbirliğindeki öğrenci alımları, ÖSYM sınavlarına göre yapılıyor. Bölüme katılan her öğrenci TAI atölye ve üretim tesislerinde staj yapabiliyor. Öğrenciler 4 gün okulda bulunarak staj yapma fırsatı yakalayacak ve 1 gün de şirkette çalışacaklar. Buna ek olarak hafta sonu 1 gün ekstra İngilizce eğitim verilecek. Uçak, helikopter ve uydu sistemleri yapımında çalışacak üstün ve nitelikli teknik personel yetiştirmeyi hedefleyen Şirketimiz, programdaki her öğrenciyi sigorta sistemine dahil ederken, aynı zamanda belli bir miktarda maddi destek sağlayacak.

BİR CEVAP BIRAK