Ana sayfa Sponsorlu İngilizce Konuşmanın En Avantajlı Yöntemi Teknolojide Gizli

İngilizce Konuşmanın En Avantajlı Yöntemi Teknolojide Gizli

İstanbul’un merkez ilçelerinden bir tanesi olmakla birlikte gelişmişlik oranı yüksek olan İngilizce kursu bakımından da bir hayli zengindir. Özellikle çok sayıda kampüsün yer almasından dolayı önemli bir ihtiyaç olan İngilizce öğrenimi için çok sayıda işletme yer almaktadır. Modern eğitim anlayışına uygun bir şekilde faaliyet gösteren bu yerlerin önemli oranda başarılı oldukları da görülmektedir. 25 mahalleden oluşmasından dolayı geniş bir alana yayılmış olan Şişli, Kağıthane ve Beşiktaş ile sınır komşuluğu yapmaktadır. Ayrıca sahil kıyısına sahip değildir. Önemli ilçelerden bir tanesi olmasından etkili olan huşuların başında ise tarihi gelmektedir. Şişli, tarihi kökeni itibariyle diğer birçok ilçeden ayrılmaktadır. Sahip olduğu birçok özellik ve gelişmişliğin en önemli sağlayıcılarından bir tanesi de Osmanlı’dan beri merkez olarak kabul edilmesidir. Ticaret açısından merkez olan Şişli, ismini ise “Şişçiler” ailesinden almaktadır. Şiş yapımı ile meşhur olmuş ailenin bu bölgede yaşamasından dolayı verilen Şişli ismi uzun yıllardır kullanılmaktadır. Mecidiyeköy ve Taksim gibi semtlerin yanı sıra son yıllarda gelişme kaydeden Ayazağa ve Maslak bölgeleri de Şişli içerisinde yer almaktadır.

Avrupa Yakası’nın merkezinde bulunan Şişli, iki köprüye ve yakaya da yakınlığı bakımından avantajlı görülmektedir. Bunun yanı sıra otobüsler başta olmak üzere metro, metrobüs, teleferik gibi ulaşım araçları da ilçede bulunmaktadır. Çok kolay bir şekilde ulaşımın sağlanması Şişli için önemli bir özellik olurken nüfusun artması da hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. 100 bin nüfusa sahip bir alan olan Şişli, günümüzde milyonu geçen bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok önemli şehirden daha çok nüfusa sahip olan Şişli, Erzincan ve Ordu başta olmak üzere birçok yerden göç almaktadır. Ancak yine de sıkış tepiş olma durumu söz konusu değildir. Bununla birlikte yabancı nüfus açısından da yüksek sayılara sahip nadir ilçelerden bir tanesidir. Tarihi yapılar açısından zengin olan Şişli, Saint Esprit Kilisesi başta olmak üzere Atatürk Müzesi, Şişli Camii, Abide-i Hürriyet gibi alanlara sahiptir. Özellikle mimari açıdan çok farklı yapıların bir arada bulunması görünüm açısından da ilçenin kalitesini arttırmaktadır.

İstanbul’un en önemli mezarlıklarından bir tanesi olan Zincirlikuyu Mezarlığı ve meşhur camilerinden Teşvikiye de Şişli ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İş Merkezleri açısından da yoğun olan Şişli, İngilizce öğrenimin sağlanması noktasında öncüdür. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-konusma-oneri/ linki ile erişim sağlanan sayfada bulunan önerilerin birçoğunun sağlanmasında Şişli’de bulunan kurs ve merkezler yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda çok daha hızlı ve kalıcı bir şekilde İngilizcenin öğrenilebilmesi mümkün olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK