Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA Grafikleri Kargo Sektörünün Yükseldiğini Gösteriyor

IATA Grafikleri Kargo Sektörünün Yükseldiğini Gösteriyor

2017 yılının ilk yarısında nakliye talebi %10.4 arttı.

IATA, hava kargosundaki belirgin talep artışının ,sektörde yıllarca devam eden durgunluk döneminden sonra yükselişe geçmiş olduğunu olduğunu gösterdiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıllardaki rakamlar, yük ton kilometre olarak ölçülen nakliye talebinin 2017 yılının ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre %10.4 arttığını gösteriyor.

Hava kargosunun 2010’daki küresel ekonomik krizden geri döndüğü ve endüstrinin son beş yıl içinde %3.9’luk ortalama büyüme oranının yaklaşık üç katına çıktığı için ilk yarı yılın en büyük sıçraması oldu.

En son açıklanan aylık sonuçlar, Haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre %11 oranında bir talep artışı yaşandığını gösteriyor.

IATA Genel Müdürü Alexandre de Juniac, “Hava kargosu kendinden daha da güçlü bir küresel ekonominin arkasında uçuyor” dedi.

“Uzun yıllar duraklama sonrasında bu harika bir haber. Ve daha da önemlisi, endüstri bu momentumdan ihtiyaç duyulan süreç modernizasyonunu hızlandırmak ve birçok müşterisine sağladığı değeri arttırmak için avantaj elde ediyor “dedi.

Afrika kargo şirketleri, 2017 yılının ilk yarısında %25.9 ile nakliye talebinde en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi. 2017 yılının ilk beş ayında yaklaşık %60 artan Asya ticaret hatlarındaki çok güçlü büyüme, talebi artıyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

 

BİR CEVAP BIRAK