Ana sayfa Güncel Boeing Kurulu, Caroline Kennedy’yi Yeni Yönetici Olarak Seçti

Boeing Kurulu, Caroline Kennedy’yi Yeni Yönetici Olarak Seçti

Boeing yönetim kurulu, Caroline B. Kennedy’yi yeni üye seçti.

59 yaşındaki Kennedy, 2013 ila 2017 yılları arasında ABD’nin Japonya Büyükelçisi olarak görev yapmış ve bir yazar ve avukatlık yapıyor.

Boeing Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dennis Muilenburg, “Büyükelçi Kennedy Boeing yönetim kuruluna, hızla gelişen ve giderek rekabetçi olan küresel iş ortamımızda değer verilen profesyonel, diplomatik ve küresel perspektifleri getiriyor” dedi. “Tecrübelerinin çeşitliliği ve sezgileri, yönetim kurulunu genişletip güçlendirecek.”

Uluslararası deneyime ve diplomatik hizmete ek olarak, Kennedy, ABD anayasa hukuku üzerine iki kitabım ortak yazarı ve çeşitli tarihsel ve edebi eserleri düzenleyen başarılı bir yazar ve editördür. New York’ta halk eğitiminde çalışarak, kadınlar için artan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimi de dahil olmak üzere işletmeler için önemli eğitim konularında savunucu ve lider olmuştur. Ayrıca birçok önde gelen kâr amacı gütmeyen kuruluşta üst düzey pozisyonlarda bulundu.

Kennedy, Kolordu Hukuk Fakültesi’nden Juris Doktora derecesini ve Harvard Üniversitesi’nden Radcliffe College’da Sanat Lisans derecesi aldı.

Boeing kurulunun Denetim ve Finans komitelerinde görev yapacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK