Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, Flydubai’ye İlk 737 Max’i Teslim Etti

Boeing, Flydubai’ye İlk 737 Max’i Teslim Etti

Sadece Boeing filosu olan Flydubai, Boeing’in en yeni tek koridorlu uçağını Orta Doğu’da işletecek ilk taşıyıcı olacak.

Boeing [NYSE: BA] ve Flydubai bugün, Orta Doğu’lu taşıyıcıyı Boeing’in en yeni tek koridorlu uçağının bölgedeki ilk işletmecesi yaparak taşıyıcının ilk 737 MAX 8 teslimatını kutladı.

Bugünün teslimatı, hava yolunun sadece boeing uçaklarından oluşan filosuna ekleyeceği 76 adet 737 MAX uçaklarının ilkidir.

Flydubai Genel Müdürü Ghaith Al Ghaith “2013’te Dubai Airshow’da verdiğimiz siparişimizden ilk Boeing 737 MAX 8 uçaklarımızı almaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. “Bu, Orta Doğu’daki tek koridorlu Boeing uçak siparişinin en büyük bölümünü oluşturdu.Bu yeni bölümle, yüksek verimlilik ve gelişmiş bir müşteri deneyiminden faydalanırken Boeing ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Flydubai halihazırda 58 adet Yeni Nesil 737-800’lük bir filo işletiyor ve batıda Rusya, doğuda Tayland ve güneyde Tanzanya olmak üzere 44 ülkede 95’ten fazla uçuş ağına sahip.

Boeing Ticari Uçaklar Başkan ve CEO’su Kevin McAllister, “Flydubai’nin büyümesi Boeing için olağanüstü bir yıl olmuştur,” dedi. “Bu teslimat, ortaklığımız için önemli bir dönüm noktası” dedi. 737 MAX’ın pazardaki etkinliği ve güvenilirliğinin FlyDubai’nin başarısını sürdürmesinde ve mevcut Boeing filosunu tamamlamasında kilit rol oynayacağından eminiz. ”

737 MAX ailesi, müşterilere daha düşük koltuk maliyetleri ve tek koridor pazarında yeni varış noktaları açacak geniş menzili ile olağanüstü bir performans, esneklik ve verimlilik sunmak üzere tasarlandı.

Flydubai Operasyon Sorumlusu Ken Gile, “Bölgedeki ilk MAX müşterisi olarak uçakların genç ve modern filomuza getireceği yakıt ve işletme verimi için sabırsızlanıyoruz” dedi. “Uçuş ekibimiz, ağımız üzerinde en çok beklenen ticari uçaklardan biridir.”

737 MAX, tek koridorlu pazarda en yüksek verimi, güvenilirliği ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorları, Gelişmiş Teknoloji kanatları, Boeing Sky İç Mekan, geniş uçuş güvertesi ekranları ve diğer yenilikleri içeriyor.

737 MAX, bugüne kadar dünya çapında 89 müşteriden 3.800’den fazla sipariş alarak Boeing’in en hızlı satan uçağı oldu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK