Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve EL AL İsrail Hava Yolları İlk 787 Dreamliner Teslimini Kutladı

Boeing ve EL AL İsrail Hava Yolları İlk 787 Dreamliner Teslimini Kutladı

İsrail bayrak taşıyıcısının tamamen Boeing olan filosuna 787-9 katılıyor.

Boeing [NYSE: BA], EL AL İsrail Havayolları ve Air Lease Corporation, bugün taşıyıcının ilk Boeing 787 Dreamliner teslimatını kutluyor.

EL AL, Air Lease Corporation ile yapılan anlaşma ile uçağı kiraladı.

787-9, bugün Boeing’in Wash, Everett’deki fabrikasının bitişiğindeki Paine Field’tan 6,746 mil (10,865 km) duraksamadan yaptığı uçuştan sonra Tel Aviv’e iniş yaptı.

EL AL Genel Sekreteri David Maimon, “İlk Boeing 787 Dreamliner’in gelişi EL AL’da hepimiz için gurur ve sevinç günü” dedi. “Bu, bir buçuk yıl önce 16 adet Boeing 787 Dreamliner siparişi vermeye karar verdiğimizde başlayan EL AL filosunun devam eden yenilenmesinin vurgulaması, ilk Dreamliner’ımız ile yeni bir yolculuğa çıkmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Yeni uçakların gelişleri müşteri deneyiminde bir devrim yaratacak. Hem İsrail’e gelen hem de İsrail’den giden yolculara ilk ve tercih edilen olarak yerimizi korumak için çok yüksek bir hizmet ve ürün mükemmeliği standardı oluşturduk, ” dedi Maimon. “Bu 787’lerin ssstedarik edilmesinin beklenen en üst seviyeleri karşılamamız için mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyorum. Dreamliner, müşterilerimizin olağanüstü konfor, yenilikçi teknoloji, gelişmiş uçak ve kaliteli hizmet almalarını sağlayacak.”

787, teknolojik açıdan gelişmiş, yolcuları memnun edecek yeni özelliklerine sahip süper verimli uçaklar ailesi. Büyük jetlerin menzillerini orta büyüklükteki uçaklara getirmenin yanı sıra, 787, EL AL’e yüzde 20 ila 25 daha az yakıt ve yerini aldığı uçaklardan yüzde 20 ila 25 daha az emisyon ile benzersiz yakıt verimliliği ve çevre performansı sağlayacak.

Boeing Company’nin başkan yardımcısı Ray Conner, ” 787 Dreamliner’ı EL AL’e teslim etmekten onur duyuyoruz” dedi. “787 Dreamliner, EL AL’in filosunun yenilenmesinde ve havayolunun, çalışanlarının ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin yeni bir çağa girmesiyle dünya çapında ağının büyümesinde önemli bir rol oynayacak.”

EL AL, 1961’de ilk yeni Boeing uçağının teslim alınmasından bu yana tamamen Boeing taşıyıcısı oldu ve şu anda Next-Generation 737, 747, 767 ve 777 dahil olmak üzere 40’dan fazla uçağı filosunda işletiyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK