Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve BOC Havacılık, 10 adetlik 737 MAX 10 İçin Siparişi Tamamladı

Boeing ve BOC Havacılık, 10 adetlik 737 MAX 10 İçin Siparişi Tamamladı

BOC Havacılık, 737 MAX ailesinin en son sürümünü büyüyen portföyüne ekledi.

Boeing [NYSE: BA] ve BOC Aviation Limited [HKEx: 2588], 10 adet 737 MAX 10 uçağı için bir anlaşma imzaladı. İlk olarak 2017 Paris Hava Fuarı’nda yapılan duyuru, liste fiyatlarına göre yaklaşık 1.25 milyar dolar değerinde.

BOC Havacılık Genel Müdürü ve CEO’su Robert Martin, “Hava yollarına mükemmel işletim maliyetleri ve yakıt verimliliği ile birlikte daha yüksek kapasite sunan Boeing 737 MAX10 uçaklarını gelecekteki dağıtım hattına eklediğimiz için mutluyuz” dedi. “Program için bir lansman müşterisi olmamız, Boeing ile olan ilişkimizin gücünü gösteriyor ve müşterilerimiz için üstün çözümler sunmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

BOC Havacılık, Paris Hava Fuarı süresince 737 MAX ailesinin en yeni sürümünün piyasaya sürülmesi için diğer 15 şirket ile birlikte lansman müşterisi oldu. Singapur merkezli kiralayacı kuruluş, kuruluşundan bu yana 300’den fazla Boeing uçağını taahhüt etti.

Boeing Ticari Uçaklar Asya Pasifik ve Hindistan Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Keskar “Boeing, BOC Havacılık ile 10 adetlik 737 MAX 10 için bu anlaşmayı sonuçlandırmaktan çok heyecanlı” dedi. “En düşük koltuk maliyetiyle 737 MAX 10, BOC Havacılık’ın dünyada çapındaki müşterilerine üstün değer sağlayacak.”

737 MAX 10, şimdiye kadarki en düşük koltuk maliyetlerini sunan en karlı tek koridorlu uçak olacaktır. Boeing’in diğer 737 MAX modelleri gibi MAX 10, tek koridorlu pazarda en yüksek verimliliği, güvenilirliği ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorları, Gelişmiş Teknoloji kanatçıkları ve diğer geliştirmeleri içerir.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK