Ana sayfa Dünyada Havacılık KC-390 Dünya Turunu Tamamladı

KC-390 Dünya Turunu Tamamladı

Embraer’in KC-390’I, 18 ülkede durduktan sonra Avrupa, Afrika ve Asya’dan geçtiği 40 günlük gösteri turunu bu hafta tamamladı.

Brezilya nakliye uçağı bu Haziran’da Paris hava gösterisinde uçuş tanıtımını yaptı ve Brezilya’ya dönmeden önce bir dizi uçuş gösterisi yapmaya başladı. KC-390, yaklaşık 91,643 km yolculuk yaptı ve Embraer’ın 21 Temmuz’da yaptığı açıklamalarına göre, yüksek sıcaklıkta ve yüksek rakımda kalkışlar, düşük seviye navigasyon ve atlayan paraşütçüler gibi simüle edilmiş operasyonel koşullar gösterildi.

FlightGlobal’in daha önce bildirdiği üzere, Embraer gelecek yıl Brezilyalı hava kuvvetlerine ilk üretim uçağını teslim etmeye hazırladığından, KC-390’ın temel görevi, taktiksel taşımacılık için uçuş testi devam ediyor. Şirkete göre, uçaklar 870km’de en fazla 26 ton kargo taşımacılığı yapabilirler. Embraer, Northrop F-5 savaş uçaklarında yakında başlaması beklenen testler ile KC-390’ın yakıt ikmali rolünü alıyor.

Brezilya hava kuvvetleri, Embraer ile 2009 yılında KC-390 geliştirmek üzere sözleşme imzalamıştı ve programın 2018 başında başlangıç ​​operasyonel kapasitesine ulaşması planlanıyor. Hava kuvvetleri, o yıl 28 uçak siparişinin ilk ikisini alacak. Ertesi yıl iki, sonraki yıllarda da üçer adet almaya devam edecek.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

KAYNAKFLIGHT GLOBAL
PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK