Ana sayfa Dünyada Havacılık Evrensel Bagaj Takip Kampanyası Başlatıldı

Evrensel Bagaj Takip Kampanyası Başlatıldı

Taşınan bagajların % 0,43’ünden azı sahipleriyle gelmiyor; yeni bir kampanya, bu rakamın daha da düşürülmesini amaçlıyor.

IATA ve Airlines for America (A4A), kötü idare edilen bagajların sayısını azaltmak ve verimliliği artırmak amacıyla küresel bir bagaj takip kampanyası başlattı.

Dört milyondan fazla bagaj havayolları tarafından dünya çapında taşınıyor ve yüzde 0,43’ten daha azı sahipleriyle gelmiyor.

Yeni kampanya bu rakamın daha da geliştirilmesini amaçlıyor.

Bir sonraki adım, performansı daha da artırmak için bagaj takip etmenin tüm avantajlarından faydalanmak.

Haziran 2018’e kadar havayolu şirketleri, bagajların havaalanına kabul edildiğinde, uçağa yüklendiğinde, varış sistemine transfer edildiğinde veya başka bir havayolu şirketi tarafından nakliye için transfer sistemine konulduklarında takip edilebileceklerini taahhüt ettiler.

IATA’nın Küresel Bagaj Başkanı Andrew Price, “Bagajın olmaadan varmak, müşterilerimiz için çok sinir bozucu bir deneyimdir” dedi.

“Son on yılda kötü idare edilen bagaj sayımızı geliştirilmiş süreçlerle %54 oranında azalttık.”

“Bir sonraki adım, performansı daha da artırmak için bagaj denetiminin tüm avantajlarını gerçekleştirmektir.”

“Bagajın yolcu ile birlikte gelmediği nadir durumlarda, daha hızlı bir yeniden birleşmeyi kolaylaştıracak çok daha fazla bilgi olacaktır.”

“Ve faydaları bu kadar ile sınırla değil. Takip edilebilen bagajlar, ileriye etkili bir raporlama imkânı sağlayacak, uçakların kalkış için hazır olma süresini hızlandıracak, bagaj süreçlerinin otomasyonunu kolaylaştıracak ve sahtekârlığı azaltacaktır. ”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK