Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, FedEx Express, ecoDemonstrator Testlerinde İşbirliği Yapacak

Boeing, FedEx Express, ecoDemonstrator Testlerinde İşbirliği Yapacak

Beşinci nesil ecoDemonstrator için iki endüstri lideri birlikte çalışacak.

Havacılık yeniliğini hızlandırmak için süregelen çabanın bir parçası olarak, Boeing [NYSE: BA] ve FedEx Corp.’a (NYSE: FDX) bağlı dünyanın en büyük ekspres ulaşım şirketi olan FedEx Express, bir sonraki ecoDemonstrator’u uçurmak için birlikte çalışacaklar. 2018’den itibaren, FedEx Express için yapılan yeni bir Boeing 777 uçağı, itici güç gelişmeleri ve uçuş güvertesindeki yenilikler gibi yeni teknolojileri test edecek.

Şimdi beşinci jenerasyonda olan ecoDemonstrator programı, gelecekteki uçaklardaki çevresel performansı ve güvenliği iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi uçuş testinde sınama ortamı olarak hizmet edecek.

Boeing Ticari Uçaklar Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Mike Sinnet, “EcoDemonstrator programı, Havayolu müşterilerimize ve çevreye fayda sağlayacak heyecan verici yeni teknolojileri toplamaya odaklanmıştır” dedi.

En yeni ecoDemonstrator projesindeki işbirliği, Boeing ve FedEx arasındaki 38 yıllık ilişkinin en güncel ürünü.

FedEx Express Başkanı ve CEO’su David Cunningham, “FedEx, sorumluluk sahibi ve becerikli bir şekilde dünyayı birbirine bağlayan yenilikçi çözümler geliştirmek ve uygulamak için kararlıdır” dedi. “Boeing ile çalışmaktan gurur duyuyoruz ve 777 Yük Uçağı’mızı tüm havacılık endüstrisine gelecekte fayda sağlayacak önemli bir rol oynamak için kullanıyoruz.”

EcoDemonstrator testinin bu turunda, Boeing tarafından yakıt tasarrufu için tasarlanmış kompakt bir itme ters düzeninin kurulması, yoğun hava limanlarında ve dışındaki etkin operasyonları iyileştirebilen uçuş güvertesi iyileştirmeleri ve malzeme atıklarını azaltmak için en gelişmiş imalat teknikleri kullanılarak uçan prototip uçak parçaları kurulması yer alıyor.

Uçuş testlerinin, uçağın FedEx filosuna dönmesinden yaklaşık üç ay öncesine kadar sürmesi planlandı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK