Ana sayfa Dünyada Havacılık ICAO ve ACI, Havacılık Eğitiminde İşbirliği Yapacak

ICAO ve ACI, Havacılık Eğitiminde İşbirliği Yapacak

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü(ICAO) ve Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) havacılık eğitimini geliştirmek üzere anlaştılar.

ICAO Genel Sekreteri Dr. Fang Liu ve Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) Genel Müdürü Angela Gittens, havacılık eğitiminde ajanslarının gelecekteki işbirliğini destekleyen yeni bir anlaşmayı bugün resmileştirdiler.

İki hava ulaşım lideri, ortak havaalanı eğitim programlarında ve havalimanı yönetimi, havaalanı ekonomisi, çevre koruması, operasyonel güvenlik ve güvenlik prosedürlerine odaklanan spesifik kurslar konusunda kuruluşlarının işbirliği göstereceklerine dair özel bir Mutabakat Muhtırası imzaladılar.

Genel Sekreteri Liu, “ICAO, ACI ile olan işbirliğini güçlendirmekte ve ICAO üye devletlerine eğitim ve insan kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi konusundaki taahhütlerini teyit etmektedir” dedi. “Bu yeni ortaklık, güçlerimize birleştirdiğimizde ve iki birliğin güçlü yanlarını kullandığımızda iki organizasyonun elde edebileceği şeylerin mükemmel bir örneğidir ve bu ortak eğitim faaliyetleri aracılığıyla ICAO Standartları ve Politikaları konusundaki küresel farkındalığını artırabilirken; Mevcut ve gelecekteki havaalanı profesyonelleri yetkinliklerini de artıracaktır. ”

ACI Genel Müdürü Gittens, “Bu imza, kuruluşlarımızın sürdürülebilir büyümenin vazgeçilmez unsurları olan eğitime ve yedekleme planlamasına ilişkin yatırımları vurguluyor. Havaalanları sürekli olarak değerlendirilmesi ve yenilenmesi gereken bir dizi beceriye ihtiyaç duymakta ve havacılık sektöründeki aciliyet hem piyasa koşullarındaki değişikliklerden hem de küresel talebin önemli bir büyümesinden kaynaklanmaktadır.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK