Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve Georgia Tech, İleri Geliştirme ve Araştırma Merkezini Açtı

Boeing ve Georgia Tech, İleri Geliştirme ve Araştırma Merkezini Açtı

Öğrenciler üretim sistemleri üretiminde fabrika otomasyonunu araştıracaklar.

Boeing [NYSE: BA] ve Georgia Teknoloji Enstitüsü, üretimdeki en ağır teknik zorlukların üstesinden gelecek yeni ileri bir geliştirme araştırma merkezinin açılışını duyurdular.

Üniversitede 1900 metrekarelik yeni Delta Gelişmiş Üretim Pilot Tesisinde bulunan Boeing Üretim Geliştirme Merkezi (BMDC), Boeing araştırmacılarına ve Georgia Tech mühendislik öğrencilerine endüstriyel uygulamalarda otomasyon uygulamasında yan yana çalışmalarını sağlayacak.

Boeing baş teknoloji sorumlusu ve Mühendislik, Test ve Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Greg Hyslop, “Bu gelişmiş merkez, Georgia Tech öğrencilerinin Boeing mühendisleriyle havacılıkta yenilikçi fabrika otomasyonu çözümlerinin geliştirilmesine yardımcı olması için işbirliği yapmalarını sağlayacak” dedi.

Georgia Tech’in Araştırma Başkan Yardımcısı Steve Cross, “Georgia Tech’in Boeing’le uzun ve verimli ilişkileri, öğrencilerimiz için kapsamlı eğitim desteği, ortak araştırma ve havacılık yenilikleri geliştirmeyi içeriyor” dedi. “Eğitimin geleceği ve teknolojinin ilerlemesi için ortak amaçlar doğrultusunda bir araya geldiğimiz için, ilişkimiz endüstri-üniversite sözleşmesi için bir örnek.”

BMDC’deki ilk araştırma projelerinden biri, Boeing’deki üretim süreçlerine uygulanabilen işleme ve imalat uygulamaları için endüstriyel robotiklerin kullanılması üzerine odaklanacak.

Boeing, 25 yılı aşkın bir süredir, Georgia Tech’de, vinçler ve mobil platformlardaki kontrol sistemleri geliştirme ve uçak kanat uçları için aktif akış kontrolü gibi çeşitli üretim araştırma faaliyetlerini destekledi.

Üniversite, Boeing’in dünya çapında ortak iş yaptığı Massachusetts Institute of Technology, Stanford, Cambridge ve California Institute of Technology’nin de aralarında bulunduğu 10 temel stratejik orta öğretim okulundan biridir.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK