Ana sayfa Güncel Rus Havalimanı İnşaatında Türk Şirket İhaleyi Kazandı

Rus Havalimanı İnşaatında Türk Şirket İhaleyi Kazandı

Rusya’nın Seratov şehrinde yeni kurulacak havalimanının ilk etabının genel müteahidi Esta Construction oldu.Esta Constructon yapılan ihaleyi yaklaşık 100 milyon dolarla kazandı.

Rusya ile ilişkilerimizin normale dönmesinden sonra ekonomik etkileşim hız kazanmaya devam ediyor.Daha önce de Avrupa’nın en lüks futbol sahası Krasnodar Arena ile adını duyuran Esta Construction şimdi de Seratov’daki havalimanı inşaatı için açılan ihaleyi kazandı.Şirket, toplam alanı 35 bin metrekare olan havaalanı ana binanın yanı sıra özel alanları, asfalt yolları, park yerleri ve kaldırımları yapacak.

Başvurusu Aeroportı Regionov şirketi tarafından onaylanan Esta, toplam yirmi şirketin başvurduğu açık ihalede Rusya, Türkiye, İtalya ve Çek Cumhuriyetinden şirketler yarıştı. İhale şartlarına göre rekabeti kazanan şirketin ‘Design&Build’ şeması uyarınca çalışmaları da yapması, bir başka deyişle genel müteahhittin sadece inşaat çalışmaları değil, proje hazırlaması da gerekiyor.

Saratov şehri yakınlarında bulunan ve yeni havalimanının kurulacağı Saburovka yerleşim merkezinde inşaat için Aeroporı Regionov Şirketine ait ‘SarAeroİnvest’ şirketi tarafından hazırlıklara başlanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK