Ana sayfa Dünyada Havacılık Kayıp MU-2 Bahamalarda Bulundu

Kayıp MU-2 Bahamalarda Bulundu

Yetkililer, bulunan MU-2 enkazında sağ kalan bulunmadığını söyledi.

ABD Sahil Güvenliği Salı günü yaptığı bir açıklamada, Bahamalar’daki Eleuthera’nın 15 mil doğusunda suda yüzen parçacıkların Pazartesi günü Porto Riko’dan Florida’ya giden bir uçuş sırasında kaybolan bir Mitsubishi MU-2 türbinli proprosundan geldiğini doğruladı.

Turboprop, yerel saatle sabah saat 02: 20’de Miami Merkezinin radarında kaybolmadan önce Titusville’e gitmek üzere yerel saat 11: 00’de Borinquen’den ayrılmıştı. Uçak daha sonra FL 240’da batıda seyreden Eleuthera’nın 60 kilometre doğusunda idi. Kaza bölgesindeki hava durumu bildirilmedi.

Sahil Güvenlik haber bülteni, ABD Gümrük ve Sınır Koruma Kurumu,Bahamalar Kraliyet Savunması ve ABD Hava Kuvvetleri’nin ilk enkaz bulunmadan önce 30 saatlik aramaya yardım ettiğini söyledi. Hiç sağ kalan bulunamadı.

CNN, New York City’den 40 yaşında Jennifer Blumin, New Hampshire’dan 52 yaşında Nathan Ulrich ve Blumin’in iki oğlunun ismini bildirdi. Uçak, New York’un Southhold şehrindeki Ithaca Consulting Inc. şirketine kayıtlı ve Ulrich’in komutasında olduğuna inanılıyordu.

NTSB, bir kaza araştırmacısının davaya atandığını söyledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK