Ana sayfa Dünyada Havacılık Yer Hizmetleri ve Havacılık

Yer Hizmetleri ve Havacılık

Son yıllarda sektörün ağırlıklı olarak yolcu rahatlığına yatırım yapmasına rağmen, yer hizmetler operasyonlarındaki teknolojik gelişme neredeyse uyku halindedir.

Bilgi alışverişi esasen manuel bir süreçtir, kağıt tomarları el değiştirir.Bu durum değişmek üzere .Yer hizmetleri sektörünün dijital dönüşümü hız kazanırken, bir takım gelişmeler de gerçekleşti.

Uyum, hataları azaltacak ve işlemleri hızlandıracak

Kritik girişimlerden biri de havayolu verilerini iletmek için sektör çapında kullanılacak XML standartlarıdır. Bu standartlar bilgileri; ağırlıklı , dengeli ve etkili sunmayı kolaylaştıracak.

Uyum; hataları azaltacak ve uçak üreticisi de dahil olmak üzere tüm verilerin doğru bir şekilde aktarılmasını sağlayarak bütün sektördeki görevlilerin de işini kolaylaştıracak.Bu görevliler başlıca; Havayolu mühendisleri , Uçak kabininde yeniden yapılandırmaya katılan şirketler, Kalkış kontrol sistemi yöneticileri, Yük kontrolörleri ve havayolu mürettebatı.

İnternet tarayıcıları ve veri havuzları ilerlemeyi destekleyerek önemli verilerin anında takas edilmesini ve sonraki süreçteki düzeltmelerini yapacak.

Doğal olarak, bu gelişmeler işlemleri önemli derecede düzenleyecek. Havayolları; ihtiyaç duydukları bilgileri gerçek zamanlı olarak elde ederek uçağın; zamanının ve yerinin düzgün bir şekilde planlanmasına ve bir sonraki kalkışa hazırlanmasına olanak tanıyacak.

Teknolojinin uygulamaları daha ucuz oldukça, şüphesiz dijital alımlar artacak

Bunlar gibi gelişmeler sektörü evrimleştirir. Yer hizmetleri, son derece rekabetçi ve dinamik bir sektörde havayolu şirketlerinin ihtiyaçlarını her zaman karşılasa da, yolda karşısına çıkan engelleri geçmesi için gereken zaman ve kaynakların ortaya çıkması zor olmuştur.

Ancak, teknoloji daha açık bir mimariye taşınırken ve uygulanması da daha ucuza gelirken dijital alıcılar şüphesiz artacaktır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK