Ana sayfa Güncel Charter Seferlere Yeniden Açılıyor

Charter Seferlere Yeniden Açılıyor

2014 yılında yoğunluk sebebiyle Atatürk Havalimanı’nda durdurulan charter uçuşları, 3 yıl sonra yeniden açılacak.

Yolcu sayısındaki azalmalar ve talepler göz önünde bulundurularak SHGM tarafından alınan karar şu şekilde:

“Atatürk Havalimanı kullanımı konulu ilgi yazımız ile, havalimanının trafik yoğunluğu ve buna bağlı kapasite yetersizliği nedeniyle 2014 Yaz tarife dönemi itibariyle ilgili havalimanına tarifesiz seferlere slot talep ve tahsis edilmemesi talimatlandırılmıştır.

Ancak, uygulamanın başlangıcından bu tarafa, havalimanı kapasitesindeki ve alt yapısındaki olumlu gelişmelerin yanı sıra, Atatürk Havalimanı’nda iç ve dış hatlardaki trafik ve yolcu sayılarındaki azalma ile ilgili paydaşların talepleri de göz önüne alındığında, yeni bir düzenlemenin yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bu kapsamda, ilgi yazının, “Merkezi Atatürk Havalimanı olmayan havayolları tarafından mevcut hakları dışında AIP GEN. 1.2. bölüm 3’te tanımlanan tarifesiz seferlerine (hac ve umre uçuşları dahil) slot tahsis edilmemesi” hükmünün iptal edilerek, münferit tarifesiz seferlere uygulanan yasak ve kısıtlamanın kaldırılmasına ve kapasite kriterleri içerisinde tahsis edilen slota uygun hareket edilmesi kaydıyla bu seferlere izin verilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim. ”

BİR CEVAP BIRAK