Ana sayfa Güncel British Airways’in Kabusu Devam Ediyor

British Airways’in Kabusu Devam Ediyor

Cumartesi günü British Airways’in bilgisayar sistemlerindeki büyük çaplı bir arızadan dolayı İngiltere’nin büyük havalimanlarından olan Gatwick ve Heaathrow kilitlenmişti. Oluşan arızanın etkileri hala sürüyor.

BA’den yapılan açıklamada, cumartesi günü şirketin bilgisayar sistemini küresel olarak devre dışı bırakan teknik sorunun çözüldüğü ancak özellikle İngiltere’nin başkenti Londra’daki Heathrow Havalimanı’ndan yapılan uçuşlarda aksamaların yaşandığı belirtildi.Bugün Heathrow havalimanındaki 13 kısa mesafeli uçuş iptal edildi.

Gatwick havalimanındaki uçuşlar tamamen normale dönmüş durumda. British Airways yolculara havalimanına gelmeden önce internet sitesinden uçuşlarını kontrol etme tavsiyesinde bulundu.

British Airways’in bilgisayar sistemindeki arıza sebebiyle cumartesiden bu yana dünya genelinde uçuşlarda büyük aksaklıklar yaşanmış, özellikle Londra’daki Heathrow ve Gatwick havaalanları çıkışlı çok sayıdaki sefer iptal edilmişti. Binlerce yolcu arızadan etkilenmiş, bazıları valizleri olmadan uçmuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK