Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing’e 6.5 Milyon Dolarlık Yatırım

Boeing’e 6.5 Milyon Dolarlık Yatırım

Alabama Eyaleti ile Boeing, Mobile şehrine 6.5 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Alabama eyalet başkanı Kay Ivey, geçtiğimiz günlerde, devletin istihdam çabalarını desteklemeyi amaçlayan Alabama Havacılık Eğitim Merkezi’ni Airbus uçak üretim tesisinin yanında kurmayı planladıklarını açıkladı.

Airbus ile ortaklaşa geliştirilen Havacılık Eğitim Merkezi, havacılık temalı etkinliklere ve STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) odaklı eğitim programlarını nesiller boyu ziyaretçilerine sunacak. Mobile Aeroplex at Brookley havalimanında kurulacak olan 6,5 milyon dolarlık tesis, sergiler, uçak modelleri, videolar ve daha fazlasıyla birlikte sınıflar, atölye çalışmaları ve yenilik odaları sunacak.

“Alabama’daki havacılık ve uzay sanayi sektörü önümüzdeki 20 yıl boyunca eyaletteki ekonomik büyümeyi sürdürmeye hazırlanıyor. Bu nedenle, bu büyümeye işgücü geliştirme girişimleri ile hazırlanmamız önemli; Havacılık Eğitim Merkezi de bunu yapıyor “dedi. “Alabama Havacılık Eğitim Merkezi, gençlere dinamik havacılık endüstrisinde önemli kariyer fırsatları sağlayacak.” diye sözlerine ekledi.

Airbus, sunulan eğitim programlarının geliştirilmesinde merkezi bir rol oynayacak. Tesis, küresel havacılık şirketinin Kuzey Amerika kolu olan Airbus Americas Inc. tarafından yönetilecek ve işletilecek. Merkez, Alabama Valiliğinden 5 milyon dolarlık finansmana sahip. Buna ek olarak, Airbus, AIDT’nin mesleki eğitim masrafları için 1,5 milyon dolar sağlıyor.

Alabama Ticaret Bakanlığı’ndan alınan rakamlara göre, 12.500’den fazla Alabama vatandaşı havacılık parçaları üreten işlerde çalışıyor ve bu ürünlerin ihracatı geçen yıl 1,4 milyar dolara ulaştı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK