Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve Malindo Air İlk 737 Max 8 Teslimatını Kutluyor

Boeing ve Malindo Air İlk 737 Max 8 Teslimatını Kutluyor

Boeing (NYSE: BA) bugün yeni 737 MAX 8’in ilk teslimatını kutladı.

Uçak, Seattle Teslim Merkezi’nde Malindo Air’e teslim edildi. Malezya merkezli havayolu, 737 MAX 8’i ticari hizmete ilk alan olacak.

Boeing Ticari Uçaklar Başkan ve CEO’su Kevin McAllister, “Bu uçak tek koridor pazarının yüzünü değiştirecek. 737 MAX 8, sınıfının en iyisi, havayolu müşterilerimiz için eşsiz performans ve ekonomi sağlıyor” dedi.

Malindo Air CEO’su Chandran Rama Muthy “Boeing ile dünyanın ilk Boeing 737 MAX teslimatını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. “Boeing 737NG filosu, büyümesinde Malindo’ya çok iyi hizmet etti ve 737 MAX’ın filomuzun merkezi olabileceğine inanıyoruz. Bu yeni uçaklar, daha fazla varış noktasına gitmemizi sağlayacak ve müşterilerimize daha düşük ücretleri sağlamakta önemli bir rol oynayacak “diye ekledi.

737 MAX ailesi tek koridorlu pazarda en yüksek esnekliği, güvenilirliği ve verimliliği sunacak şekilde tasarlanmıştır. Her uçak, yeni şekillendirilmiş yan duvarlar ve pencere ile vurgulanan yeni Boeing Sky Interior’yi, ferahlık duygusunu arttıran LED aydınlatma özelliğini ve daha büyük kafa üstü saklama alanlarını içeriyor.

737 MAX, Boeing’in tarihinde en hızlı satan uçak. Bugüne kadar dünyadaki 87 müşteriden yaklaşık 3.700 sipariş aldı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK