Ana sayfa Dünyada Havacılık AB’nin Hatalarını Tekrar Etmeyin!

AB’nin Hatalarını Tekrar Etmeyin!

Ülkeler ‘yanlış yönlendirilmiş’ yolcu hakları düzenlemelerini kullanmamalı.

IATA, büyüme ve rekabet konularını görüşmek, havacılık ve seyahat endüstrilerinden veri toplamak ve yeni yolcu hakları düzenlemelerini incelemek için bazı ülkeleri çağırdı.

Yolcu hakları konusundaki sıkıntılı Avrupa yönetmeliklerinin (AB 261) on yıllık bir geçmişi var.

“AB 261’in yolcuları gerçekten koruduğunu iddia etmek zor.”

Mevcut düzenlemelere bakacak olursak orantısız seviyede tazminat, havayollarının kontrolü dışında olan iptal ve gecikmelerde havayolunu aşırı derecede sorumlu tutma içeriyor. Aynı zamanda yolcularının kafasını karıştıracak derecede karışık.

IATA Direktör Yardımcısı, Devlet ve Sanayi İşlerinden sorumlu Chaitan Jain “Günün sonunda AB 261 havayolu operasyonlarına değer kattı,” dedi.

“Ancak havayolu şirketlerine gecikme ve iptallerde ekstra sorumluluk yükleme konusunda başarısız çünkü çoğu iptale ve gecikmeler havayollarının kontrolünün dışında.”

Ve şöyle devam etti: “Dolayısıyla, AB 261’in yolcuları gerçekten koruduğunu iddia etmek zor.”

IATA Genel Direktörü ve Genel Müdürü Alexandre de Juniac, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) adına yaptığı bir konuşmada, tartışmayı daha da ileri götürdü: “Çoğu zaman, hükümetlerin bir pire için yorgan yaktığını görüyoruz.”

“On yıldan uzun süredir Avrupa’daki kötü tasarlanmış yolcu hakları düzenlemesiyle savaşıyoruz.”

“Sonuç düzensiz ve masada çok az değer bırakıyor. Avrupa’nın yanlış hazırlanmış yolcu hakları düzenlemesine karşı -ve daha yakın zamanda Avrupa Seyahat Paketi Direktifi’ne- on yıldan uzun bir süredir savaşıyoruz. ”

Juniac, AB’nin “yanlış yönlendirilmiş” yönetmeliklerini kopyalamak yerine hükümetleri, rekabet edebilirlik ve büyümeye elverişli düzenleyici bir çerçeveye odaklanmaya çağırdı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK