Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, 737 MAX 9’un İlk Uçuşunu Başarıyla Tamamlıyor

Boeing, 737 MAX 9’un İlk Uçuşunu Başarıyla Tamamlıyor

2018’de müşterilere teslim edilmesi planlanan MAX’ın programı, yolunda ve planlanan şekilde çalışmaya devam ediyor.

Boeing [NYSE: BA] 737 MAX 9 bugün ilk uçuşunu Puget Sound’un üzerindeki gökyüzünde tamamladı. 737 MAX programı, sertifikasyon ve teslimat için kapsamlı bir uçuş testi programı başlatarak programda önemli bir adıma ulaştı.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister, “MAX 9’un ilk uçuşu, programın güçlü ilerleme kaydını sürdüren bir diğer önemli adım.” dedi. “MAX uçak ailesinin rakiplerinden çok daha fazla değer sunuyor ve dünya çapındaki 86 müşteriden 3.700’dan fazla siparişi güçlü bir pazar kabulünü yansıtıyor.”

Renton’daki Renton Field’den yerel saatle saat 10.52’de kalkan uçak, saat 13: 34’de Seattle Boeing Field’a inerek, 2 saat 42 ​​dakikalık başarılı bir uçuşu tamamladı.

Boeing Test ve Değerlendirme pilotları Christine Walsh ve Ed Wilson tarafından kullanılan uçak, uçuş kontrolleri, sistem ve yol tutuş nitelikleri üzerinden testlere tabi tutuldu. MAX 9, 2018’de başlayacak olan müşteri teslimatlarından önce kapsamlı uçuş testlerine girecek.

Boeing’in önde gelen 737 MAX ailesinin ikinci üyesi olan 737 MAX 9, makisumum 220 yolcu kapasitesine ve 3.515 deniz mili menzile sahip.

Boeing Ticari Uçaklar 737 MAX programının genel müdür yardımcısı ve başkan yardımcısı Keith Leverkuhn, “737 MAX ekibi tüm silindirleri ateşlemeye devam ediyor. Karşılaştığımız her yeni kilometre taşı, programı ilerlemeye devam ettirecek bilgi ve tecrübe biriktiriyor.” dedi.

737 MAX ailesi, tek koltuk pazarında yeni hedefler açacak düşük koltuk maliyetleri ve sunduğu koltuk aralığı ile müsterilerine sıradışı performans, esneklik ve verimlilik sunmak üzere tasarlandı. Çalışmalar ve müşteri tartışmaları aileyi daha da büyütmeye devam ederken, MAX 8 ve 9 2019’da daha küçük MAX 7 ve daha yüksek kapasiteli MAX 200 tarafından takip edilecek.

737 MAX, tek koridorlu pazarda en yüksek verimlilik, güvenilirlik ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorlarının, Gelişmiş Teknoloji kanatlarının ve diğer iyileştirmelerin son teknolojisini içeriyor.

737 MAX, bugüne kadar dünya çapında 86 müşteriden 3.700’ün üzerinde sipariş alarak Boeing’in en hızlı satan uçağı oldu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK