Ana sayfa Teknoloji Yeni Havalimanı’nda Yolculara Özel Teknolojiler

Yeni Havalimanı’nda Yolculara Özel Teknolojiler

İstanbul’da inşaatına devam edilen yeni havalimanı, kullanılması planlanan teknolojiler ile yolcuları yönlendirebilecek ve onlara daha iyi bir deneyim yaşatacak.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirilen Atatürk Havalimanı’nın son yıllarda artan yolcu sayısını karşılayamaz hale gelmesi ile birlikte, üçüncü havalimanı’nın temeli 2014 yılında atıldı.

Açılışına 1 yıldan kısa bir süre kalan havalimanı inşaatının yaklaşık yüzde 95’lik bir kısmının (ilk etap) tamamlanması ile birlikte, havalimanı hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

200 milyon yolcu kapasitesi ve birbirinden bağımsız 6 pisti ile Türkiye tarihinin en büyük yatırımı olan havalimanı, yolcuların rahat edebilmeleri için Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanacak.

Yolculuklar teknoloji ile desteklenecekler

AirportHaber’de yer alan bilgilere göre İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.’nin İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, 3. havalimanı hakkında detayları kamuoyu ile paylaştı.

17-03/14/istanbul-yeni-havalimani-1489445342.jpg

Ezber bozan bir havalimanı inşa etmek için çalıştıklaırını belirten Keskin, 3. havalimanı’nda yolcu deneyimlerini teknoloji ile destekleyerek konforu en üst düzeyde tutmayı hedeflediklerini vurguladı.

Keskin, havalimanına gelen yolcuların anlık SMS’ler ile karşılanacağını ve akıllı telefonlara yüklenecek olan uygulamalar ile yoğun bir gün geçirdiyseler uyku odalarına veya yemek yiyebilecekleri alanlara yönlendirileceğini belirtiyor.

Check-in süreçlerinin büyük oranda kısalacağı 3. havalimanının, 18 bin araç kapasiteli otoparkına giriş yapan yolculara hangi kısımlarda boş yer olduğu SMS ile bildirilecek.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK