Ana sayfa Güncel Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)’den THY’ye Nezaket Ziyareti !

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)’den THY’ye Nezaket Ziyareti !

IATA Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Schvartzman, THY Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Ekşi’yi ziyaret ederek, eğitimlere verilen destekten dolayı ödül takdim etti.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Avrupa Bölgesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rafael Schvartzman, Türk Hava Yollar (THY) Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, etkin bir figürü olduğu sivil havacılık sektörünün her alanında başarılı bir performans sergileyen THY, sektörün yapı taşı olan havacılık eğitimlerine sağladığı yatırımı hız kesmeden sürdürüyor.

Bayrak taşıyıcı havayolu THY’nin ilk etapta kendi personelinin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan, sonrasında ise Türkiye ve dünyadan çok sayıda kuruma eğitim hizmeti sağlayan THY Havacılık Akademisi, kargo şirketleri, seyahat acenteleri, üniversiteler, havalimanı işletmeleri gibi birçok farklı kuruluşa 30 yılı aşkın süredir eğitim hizmeti veriyor. IATA ile uyumlu bir iş birliği içerisinde sürdürülen eğitimlerin de bu çerçevede, küresel taşıyıcının eğitim merkezinde düzenlenen eğitimlerin önemli bir bölümünü teşkil ediyor.

Geçen yıl İstanbul’da, IATA’ya ait 53 eğitim programını, 800’den fazla öğrenciye ulaştırarak, IATA’nın 2016’da dünya genelindeki bölgesel eğitim partnerleri arasında ilk sıradaki yerini alan THY Havacılık Akademisi, 2017 yılında da yine aynı ivmeyi sürdürerek, 40’tan fazla eğitim programı düzenlemeyi ve çok daha fazla sektör personelini eğitmeyi hedefliyor.

Dünyanın dört bir yanından gelen havacılık profesyoneli, IATA’nın hava taşımacılığı sektöründeki küresel vizyon ve tecrübesinden yararlanmakla beraber THY Havacılık Akademisi’nin yenilikçi bakış açısıyla sunduğu çeşitli eğitim programlarından faydalanıyor.

THY’nin IATA eğitimlerinde sergilediği başarılı performansla ilgili olarak, kuruluşun Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Schvartzman,THY Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Ekşi’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşme sonrasında THY’nin ilgili eğitimlere verdiği büyük destekten dolayı IATA tarafından bir ödül de takdim edildi.

Schvartzman, yeni jenerasyon liderlere destek vererek, sektörün geleceğine katkıda bulunan THY Havacılık Akademisi’nin başarılı performansını oldukça etkileyici bulduklarını ifade etti.

İstikrarlı performanstan dolayı akademiyi benzerlerinden farklı bir yerde konumlandırdıklarını kaydeden Schvartzman, “THY’nin havacılığın her alanında sergilediği inovatif yaklaşımı bu alanda da göstermesi eğitim programlarımızın tanıtımı ve öğrencilerin başarısındaki en önemli faktör.” değerlendirmesini yaptı.

Ödülü ortaklık adına kabul eden Ekşi ise istihdam ettiği insan gücünün sektörel eğitimini, istikrar ve başarıyı getiren en temel unsur olarak gören THY olarak bu ödülün kendileri açısından çok önemli olduğuna dikkati çekerek, “Başta, on yıllardır bu alanda öncü olmak adına büyük gayret gösteren akademi ailesi olmak üzere, tüm ailemize ve tabii ki bu gayreti ödüllendirme nezaketinde bulunan, sektörel ortağımız Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK